Sākums » E-veselība » Saeimas komisija iztaujās par e-veselības darbību atbildīgās amatpersonas

Saeimas komisija iztaujās par e-veselības darbību atbildīgās amatpersonas

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē 9.janvārī plānots lemt, kad uz komisiju varētu tikt aicinātas amatpersonas, kas atbildīgas par problēmām, kas radušās ar e-veselības sistēmas darbību, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudusi komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Viņa skaidrojusi, ka komisija savu darbu plānos 9.janvārī, kad arī lems par konkrētu datumu, kad uz Sociālo un darba lietu komisiju vai Sabiedrības veselības apakškomisiju aicināt atbildīgās amatpersonas. Jautājot, kam tieši jāuzņemas atbildība par sistēmas darbību, viņa pārliecinoši norādīja, ka atbildība par e-veselības problēmām jāuzņemas Veselības ministrijai, piebilstot, ka šis jautājums vairākkārt skatīts Publisko izdevumu un revīzijas komisijā.

“Man, kā arī, domāju, ka pārējiem deputātiem ir zināms, kā tas ir sācies un kuras ir atbildīgās amatpersonas,” teikusi Barča, bet uz tiešu jautājumu, kuras ir šīs personas, komisijas priekšsēdētāja atbildēt atturējās. Par atbildīgajām amatpersonām un sadarbību ar Ministru prezidentu Māri Kučinski Barča ar premjeru plāno runāt 8.janvārī. Viņa piebildusi, ka Publisko izdevumu un revīzijas komisija sūtījusi vēstuli atbildīgajām amatpersonām, jautājot tām skaidrot ieviešanas procesu, bet “sakarīgas” atbildes vēl neesot saņemtas.

“Šodien esmu Liepājā un biju iegājusi vairākās aptiekās un ārstniecības iestādes, lai interesētos par situāciju, un man šī situācija ir zināma. Arī citi deputāti būs bijuši ārstniecības iestādes, uzzinājuši esošo situāciju, un tad otrdien runāsim, kuras ir svarīgākās problēmas, kas jāizskata janvārī komisijā,” paudusi Barča.

Viņa piebildusi, ka e-veselības ieviešanu nav iespējams atlikt, jo pārejas periods jau bijis pērn un, atliekot sistēmas ieviešanu, varētu zaudēt Eiropas Savienības naudu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*