Sākums » Farmācija » Saeimas komisijā skatīs jautājumu par “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā

Saeimas komisijā skatīs jautājumu par “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā

Trešdien, 12.decembrī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē tiks skatīts jautājums par zāļu “Rigvir” atrašanos kompensējamo zāļu sarakstā un valsts zāļu reģistrā.

Uz sēdi uzaicināti Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta un Zāļu valsts aģentūras pārstāvji.

Kā pērn jau ziņots, Latvijas onkologi pieprasīja izņemt “Rigvir” no Zāļu reģistra, kompensējamo zāļu saraksta un onkoloģijas vadlīnijām

Trīs Latvijas ārstu asociācijas — onkologu, onkologu–ķīmijterapeitu un reto slimību speciālistu, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes Farmakoloģijas katedra pieprasīja izņemt zāles “Rigvir” no zāļu reģistra, kompensējamo medikamentu saraksta un pārskatīt Latvijas melanomas ārstēšanas vadlīnijas, kurās ieteikts izmantot “Rigvir”.

Vēstuli ar šīm prasībām ārsti bija nosūtījuši veselības ministrei Andai Čakšai, Zāļu valsts aģentūras, Nacionālā veselības dienesta, Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītājiem un Valsts kontrolierei Elitai Krūmiņai.

Prasība tika pamatota ar detalizētiem skaidrojumiem, ka nav pārliecinošu zinātnisko pētījumu par “Rigvir” efektivitāti vēža ārstēšanā.

Veselības ministrija (VM) onkologu lūgumu izņemt “Rigvir” no kompensējamo zāļu saraksta un zāļu reģistra noraidīja. VM ārstu asociāciju viedokli un aicinājumu nav ņēmusi vērā un skaidro, ka zāles ir drošas, reģistrētas atbilstoši normatīvajiem aktiem, tāpēc nav pamata tās atsaukt no reģistra vai kompensējamo zāļu saraksta.

Nu šis jautājums tiks skatīts Saeimas komisijā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*