Sākums » E-veselība » Saeimas komisijā VM ziņos par e-veselības ieviešanas gaitu

Saeimas komisijā VM ziņos par e-veselības ieviešanas gaitu

Šodien, 21. martā, plkst. 10.00 Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā Veselības ministrija (VM) ziņos par e-veselības ieviešanas gaitu, liecina komisijas darbakārtība.

Sēdē piedalīties uzaicināti VM pārstāvji.

Kā ziņots, e-veselības sistēmas darbība joprojām esot lēna, turklāt ārsti arvien saskaroties ar daudz un dažādām sistēmas kļūdām, liecina Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) biedru sapulcē prezentētā ģimenes ārstu aptauja.

Kā liecina aptaujas dati, 43% ģimenes ārstu ar sistēmas traucējumiem pēdējo divu nedēļu laikā saskaras divas līdz trīs reizes nedēļā, turklāt 29% uzskata, ka e-veselības dēļ ģimenes ārsta darba laiks pagarinājies par divām un vairāk stundām, 19% – par 1,5 stundām, 20% – par stundu dienā, 6% – par pusstundu dienā, bet 22% ģimenes ārstu nav palielinājies darbalaiks.

Vienlaikus otrdien Saeimas deputāte Aija Barča lūgusi, lai VM valsts sekretārs Aivars Lapiņš uz šodienas sēdi, kurā plānots runāt par e-veselību, līdzi ņem arī mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna projektu 2018.-2020.gadam, par kura kavēšanos kritiku otrdien Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē izteica Latvijas pediatru asociācija un Saeimas deputāti, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*