Sākums » Jaunākie raksti » Saeimas Sociālo un darba lietu komisija meklēs iespēju palielināt mediķu algas jau no janvāra

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija meklēs iespēju palielināt mediķu algas jau no janvāra

Šodien, 27. novembrī, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija meklēs risinājumus mediķu atalgojuma palielināšanai jau no nākamā gada janvāra, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Saruna komisijas sēdē sākās ar nepieciešamību risināt situāciju, kas radusies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ar cilvēkresursu trūkumu, un deputāte, esošās valdības veselības ministre Anda Čaksa rosināja šo jautājumu skatīt plašākā mērogā, proti, runājot par mediķu atalgojuma palielināšanu no nākamā gada.

Deputāti vienojās, ka vispirms varētu notikt sēde, kurā NMPD, Veselības un Finanšu ministriju pārstāvji informētu par esošo situāciju, bet tālāk varētu organizēt sēdi kopā ar Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par nepieciešamajām izmaiņām Likuma par budžetu un finanšu vadību 15.pantā.

Deputāts, esošās valdības labklājības ministrs Jānis Reirs norādīja, ka arī labklājības jomā ir vairāki jautājumi, kurus varētu atrisināt ar izmaiņu veikšanu Likuma par budžetu un finanšu vadību 15.pantā, paredzot, ka jauna budžeta nepieņemšanas gadījumā stājas spēkā, nevis 1/12 daļa no šī gada budžeta, bet gan vidējā termiņa budžets.

Kā aģentūrai LETA paskaidrojis Reirs, ja netiek veiktas izmaiņas Likumā par budžetu un finanšu vadību, varētu ciet vairākas pērn aizsākās iniciatīvas un jaunās politikas, kas ieviestas, nevis no gada sākuma, bet no kāda cita perioda, piemēram, ģimenes valsts pabalsts, kas ieviests no 1.marta, pensiju indeksācijas par nostrādāto laiku pensionāriem, pārdzīvojušā laulātā pabalsts, kā arī citas iniciatīvas. Pašai ministrijai nepietiktu naudas, lai varētu šīs iniciatīvas finansēt, uzsvēris Reirs.

Viņš norādījis, ka esošā kārtība gadījumos, kad nav pieņemts attiecīgā gada budžets, ir neloģiska, jo pieņemta laikā, kad Latvijā vēl nepastāvēja vidēja termiņa budžets. Reira ieskatā, šī “novecojusī norma” būtu jāmaina, turklāt tādējādi atrisinātos daudzu ministriju budžeta problēmjautājumi.

Tāpat Saeimas komisija šodien lēma aicināt universitātes slimnīcas sniegt informāciju par atalgojumiem un slodzēm kapitālsabiedrību ietvaros. Pēc komisijas priekšsēdētāja Andra Skrides paustā, slimnīcās nereti ir ļoti atšķirīgs atalgojums, tāpēc, iespējams, to vajadzētu pārskatīt.

Šim ierosinājumam iebilda Reirs, jo bija neizpratnē, kāpēc šāda informācija nepieciešama, kā arī neatbalstīja ideju par kapitālsabiedrību mācīšanu.

Skrides un Reira starpā izveidojās vārdu apmaiņa, tomēr komisijas priekšsēdētājs galu galā aicināja pārējos deputātus balsot par šo ierosinājumu, kas tika atbalstīts gandrīz vienbalsīgi, vienīgi Reiram par aicinājumu nebalsojot.

Kā ziņots, novembra sākumā NMPD izsludināja ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka daudzi mediķi iesniedz atlūgumus, pamatojot tos galvenokārt ar lielu slodzi un neadekvāti zemu atalgojumu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.