Sākums » Jaunākie raksti » Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde runās par onkoloģijas nozares pilnveidošanu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde runās par onkoloģijas nozares pilnveidošanu

Šodien, 20. maijā, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde runās par onkoloģijas nozarē strādājošo atlīdzību un medikamentiem, kurus plānots iekļaut kompensējamo zāļu sarakstā, ziņo nacionālā informācijas aģentūta LETA.

Sēde notiks videokonferences režīmā. Tajā piedalīsies Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Valsts zāļu aģentūras, Latvijas Ārstu biedrības, Onkologu asociācijas, Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca Latvijas Onkoloģijas centra un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs Jānis Eglītis iepriekš prezentēja galvenās prioritātes un aktuālos uzdevumus, kas onkoloģijas jomā ir jāsakārto tagad, lai onkoloģijas jomas uzlabošanai būtu rezultāti nākotnē.

Pēc viņa paustā, svarīgākais mērķis ir paraudzīties uz nozari kopumā kā uz objektu, kurš jāattīsta kompleksi, iesaistoties visām atbildīgajām pusēm – jāuzlabo gan ārstniecības, gan aprūpes kvalitāte un pieejamība, jāstrādā pie personāla stratēģijas, tostarp atalgojuma jautājuma, speciālistu apmācības ilgtermiņā un sasaistē ar darba tirgu. Vienlaikus esot jādomā par valsts investīcijām un stratēģiju jauno medikamentu ieviešanā.

Jau ziņots, ka vairākas onkoloģijas pacientu organizācijas nesen nolēma apvienoties vienā aliansē, lai tādējādi kopīgi stimulētu šo pacientu nostājas paušanu.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.