Sākums » Jaunākie raksti » Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju vadīs Inga Bērziņa

Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju vadīs Inga Bērziņa

Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju, kuras  dienas kārtībā ir arī tādi jautājumi kā ģimenes ārsti un slimnīcas, farmācija un sabiedrības veselība, vadīs Saeimas deputāte no partijas “Jaunā vienotība” (JV) Inga Bērziņa.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru deputāti ievēlēja Andri Bērziņu (ZZS), savukārt par sekretāri – Ramona Petraviča (LPV).

Komisijā strādās arī deputāti Hosams Abu Meri (JV), Edmunds Cepurītis (PRO), Raivis Dzintars (NA), Līga Kozlovska (ZZS), Lauris Lizbovskis (AS), Nataļja Marčenko-Jodko (ST!) un Zane Skujiņa-Rubene (JV). Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Sociālo un darba lietu komisijas risināmie jautājumi skar darba tiesības, nodarbinātības situāciju un bezdarbu, pensijas un pabalstus, ģimenes ārstus un slimnīcas, farmāciju un sabiedrības veselību, sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumus, situāciju pansionātos un aprūpes centros, sociālā budžeta izlietojumu. Tās pārziņā ir gan sociālās un veselības jomas likumprojekti, gan nozares ministriju un iestāžu darba pārraudzība.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Deputāts var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*