Sākums » Farmācija » Saistībā ar COVID-19 mediķi un farmaceiti saņems piemaksas pie algas
Saistībā ar COVID-19 mediķi un farmaceiti saņems piemaksas pie algas

Saistībā ar COVID-19 mediķi un farmaceiti saņems piemaksas pie algas

Lai atbalstītu ārstniecības personas, epidemiologus, sabiedrības veselības speciālistus un citus, kuri ir tieši iesaistīti COVID-19 izplatības mazināšanā, tādējādi strādājot paaugstinātā riska un lielas slodzes apstākļos, valdība šodien, 26. martā, lēma piešķirt kopumā astoņus miljonus eiro, lai šīm personām trīs mēnešu garumā nodrošinātu piemaksas pie atalgojuma, ziņo Veselības ministrija (VM).

Martā piemaksas saņems tās personas, kuras bijušas tieši iesaistītas COVID-19 izplatības mazināšanā. Tas nozīmē, ka piemaksas saņems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā nodarbinātie, mediķi un citi speciālisti, kas strādā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas infektoloģijas centrs”, Laboratorijas dienestā, kā arī analīžu nodošanas punktos. Kopumā tie ir cilvēki, kuri brauc uz izsaukumiem, ņem analīzes, strādā laboratorijās, veic epidemioloģisko uzraudzību un citus būtiskus darbus. Tāpat piemaksas noteiks Slimību profilakses un kontroles centra un Nacionālā veselības dienesta speciālistiem, kā arī Veselības ministrijas darbiniekiem, kuri katru dienu nodrošina operatīvo vadību, pieņem lēmumus, rada rekomendācijas, lemj par papildus pasākumu uzsākšanu un operatīvi reaģē uz situācijas izmaiņām. Par martu šiem cilvēkiem piemaksa būs līdz 50% no mēnešalgas.

Savukārt no aprīļa līdz maijam piemaksa būs līdz 20% no mēnešalgas. Šajos mēnešos prognozēts, ka tās saņēmēju loks būs plašāks, pieļaujot, ka, COVID-19 izplatoties, arī slimnīcām, tai skaitā reģionos, pieaugs darba apjoms.

Vienlaikus ģimenes ārstiem martā piemaksas būs līdz 30%, bet aprīlī un maijā – 20% no pie darba algas. Jau šobrīd ģimenes ārsti pastiprināti strādā ar pacientiem, kuriem ir COVID-19 saslimšana un personām, kuras noteiktas kā kontaktpersonas. Tāpat pieaudzis darba apjoms konsultējot citus pacientus, ņemot vērā, ka visās ārstniecības iestādēs tiek samazināts sniegto pakalpojumu apjoms.

Piemaksas būs arī farmaceitiem, kas var nonākt saskarē ar COVID-19 pacientiem, tāpat pieaugusi darba intensitāte, konsultējot cilvēkus. Finansējums aptiekām tiks novirzīts atbilstoši izsniegtajam kompensējamo medikamentu recepšu apjomam laika periodā no 2020. gada 1. marta līdz 31. maijam – 0,71 eiro par vienu recepti, nosakot, ka finansējumu aptiekas var izlietot tikai farmaceitu piemaksām, ziņo VM.

Lai piemaksas tiktu noteiktas tiem, kuri ir vistiešākajā mērā iesaistīti COVID-19 seku mazināšanā, tiks lemts par konkrētiem kritērijiem un izmaksas kārtību. Apkopojot informāciju par faktiskajām izmaksām, Veselības ministrija Finanšu ministrijai iesniegs pieprasījumu par finansējuma piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram, nepārsniedzot astoņus miljonus eiro.

Plānots, ka piemaksas atbilstoši iesaistei, institūcijas varēs izmaksāt pa mēnešiem, kopā ar darba samaksu. Līdz ar to pirmās piemaksas par martu varētu būt aprīļa sākumā.

 

www.farmacija-mic.lv

3 komentāri

  1. Cik labas piemaksas- mums uz 2 farmaceitiem nelielā aptiekā tas būtu kopā ap 30 eur mēnesī no 100% atlaižu rp.

  2. Farmaceiti saņems labas piemaksas pie algas no valsts puses,lai farmaceits pēc tam varētu samaksāt soda naudu,kad būs izsniedzis pēc 1.04. nereferences medikamentus?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*