Sākums » Farmācija » Saistībā ar “Olmafarm” valdes izmaiņu reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrs sasauc Konsultatīvās padomes sēdi

Saistībā ar “Olmafarm” valdes izmaiņu reģistrēšanu Uzņēmumu reģistrs sasauc Konsultatīvās padomes sēdi

Saistībā ar izmaiņu reģistrēšanu zāļu ražotāja “Olainfarm” lielākās īpašnieces SIA “Olmafarm” valdē, atceļot Milanu Beļeviču un viņas vietā ieceļot Pēteri Rubeni, Uzņēmumu reģistrs (UR) trešdien, 3.jūlijā, sasaucis Konsultatīvo padomi, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā aģentūru LETA informēja iestādē, Konsultatīvās padomes sēdes dienas kārtībā ir jautājums “līdzmantinieku vairākuma tiesības lemt par izmaiņām uzņēmumā, ja tā pamatkapitāla daļas ietilpst mantojuma masā un līdzmantinieki mantojumu valda nedalīti, kontekstā ar līdzmantinieku tiesībām iecelt kopīgo pārstāvi”.

Konsultatīvās padomes sēdē netiek skatīts jautājums par konkrētu uzņēmumu vai lietu, jo šī sēde ir juridiska diskusija starp tiesību ekspertiem par tiesību normu piemērošanu, atzīmēja iestādē.

Tikmēr Rubenis aģentūrai LETA paudis, ka atzinīgi vērtē to, ka UR ir sasaucis Konsultatīvo padomi, lai virzītu uz priekšu jautājumu par uzņēmuma valdes izmaiņu reģistrāciju. Šobrīd, kā norādījis Rubenis, “Olainfarm” akcionāru sapulcēs uzņēmumu pārstāvot cilvēks, kurš divām no trim nedalītā mantojuma īpašniecēm neesot pazīstams, proti, pēdējā akcionāru sapulcē, kas notika 21.jūnijā, divas trešdaļas “Olmafarm” piederošo “Olainfarm” akciju pārstāvēja Volodimirs Novikovs.

Pēc Rubeņa paustā, publiskā informācija liecinot, ka cilvēks ar šādu pašu vārdu un uzvārdu ir arī ukraiņu farmācijas uzņēmuma “Zdorovje” direktors, un šī informācija viņam radot bažas, ka, iespējams, ir notikuši darījumi, par kuriem nedalītā mantojuma vairākuma īpašniecēm nav informācijas.

Rubenis apgalvojis, ka patlaban reģistrētā valde un ar to saistīti cilvēki dara visu iespējamo, lai nepieļautu izmaiņu veikšanu, tai skaitā mēģina radīt sajūtu, ka pagājušā gada decembrī ir iecelts viens kopīgs nedalītā mantojuma pārvaldnieks. Saskaņā ar Komerclikumu to var izdarīt tikai ar visu trīs kopīpašnieku kopīgi izteiktu gribu, kas neesot noticis.

“Es saprotu, ka UR ir nonācis negaidītā situācijā, tomēr iestāde jau iepriekš ir veikusi izmaiņas valdē uz identisku dokumentu pamata, kādus 13.jūnijā iesniedza Nika Saveļjeva un Irina Maligina,” skaidrojis Rubenis, aicinot konsekventi pieņemt lēmumus par normatīvo aktu piemērošanu un tos nemainīt atbilstoši vienas puses interesēm.

UR Konsultatīvā padome ir konsultatīva sabiedrības līdzdalības forma valsts pārvaldē, kuras mērķis ir sekmēt iestādes funkciju attīstību un sniegt teorētisku atbalstu UR tiesību piemērošanas jautājumos. Lai nodrošinātu atklātu un sabiedrībai pieejamu valsts pārvaldi, padomes sastāvā darbojas sabiedrības interešu pārstāvji – organizācijas, sabiedrībā atzīti eksperti un savas nozares speciālisti.

Jau ziņots, ka UR līdz 14.jūlijam pagarinājis termiņu, līdz kuram jāpieņem lēmumu par to, vai reģistrēt izmaiņas “Olmafarm” valdē, atceļot Beļeviču un viņas vietā ieceļot Rubeni.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.