Sākums » Farmācija » Saņemti iesniegumi par trīs medikamentu kompensāciju pacientiem ar plaušu hipertensiju

Saņemti iesniegumi par trīs medikamentu kompensāciju pacientiem ar plaušu hipertensiju

Nacionālais veselības dienests (NVD) saņēmis iesniegumus par trīs medikamentiem, kurus varētu iekļaut kompensējamo zāļu sarakstā, tostarp “Remodulin”, kas tiek izmantots reti sastopamas plaušu hipertensijas ārstēšanai, nacionālo ziņu aģentūru LETA informējusi dienesta pārstāve Evija Štālberga.

Pēc viņas paustā, aprīļa sākumā NVD mājaslapā tika ievietota informācija par plānoto zāļu iegādes izdevumu kompensāciju pacientiem ar plaušu hipertensiju. Zāļu ražotāji tika aicināti līdz šodienai sniegt iesniegumus šīs slimības ārstēšanai lietojamo zāļu iekļaušanai Kompensējamo zāļu sarakstā. Līdz šīs dienas rītam saņemti iesniegumi par trīs medikamentiem.

Štālberga norādījusi, ka lēmums par konkrēto zāļu iekļaušanu Kompensējamo zāļu sarakstā tiks pieņemts pēc sagatavotās informācijas klīniskās un ekonomiskās novērtēšanas, kā arī prognozējamo izmaksu saskaņošanas atbilstoši pieejamajam finansējumam.

Kā liecina Zāļu valsts aģentūras informācija, “Remodulin” lieto idiopātiskas vai iedzimtas plaušu arteriālās hipertensijas ārstēšanā pacientiem ar mēreni smagiem simptomiem. Plaušu arteriālā hipertensija ir stāvoklis, kad asinsspiediens starp sirdi un plaušām esošajos asinsvados ir pārāk augsts, izraisot elpas trūkumu, reiboni, nogurumu, ģīboni, sirdsklauves vai sirdsdarbības anomālijas, sausu klepu, sāpes krūtīs un kāju vai potīšu pietūkumu.

Kā ziņots, Veselības ministrija plāno kompensējamo zāļu sarakstā iekļaut medikamentu “Remodulin”, kas tiek izmantots pulmonālās arteriālās hipertensijas ārstēšanai, tomēr ministrija vēl nebija saņēmusi tam nepieciešamos dokumentus, aģentūrai LETA paudusi veselības ministre Anda Čakša.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.