Sākums » Farmācija » “Saskaņa” rosina līdz 5% samazināt PVN likmi kompensējamiem medikamentiem
“Saskaņa” rosina līdz 5% samazināt PVN likmi kompensējamiem medikamentiem

“Saskaņa” rosina līdz 5% samazināt PVN likmi kompensējamiem medikamentiem

“Saskaņas” deputāti rosina līdz 5% samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi kompensējamiem medikamentiem, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Deputāti piedāvā grozījumus PVN likumā, nosakot, ka 5% nodokļa likme kompensējamiem medikamentiem ir piemērojama no 2020. gada līdz 2022. gada beigām.

Likumprojekta mērķis ir samazināt zāļu cenu, kuras ir iekļautas kompensējamo zāļu sarakstā, “lai Latvijas iedzīvotāji varētu uzlabot ne tikai savu veselību, bet arī kopumā dzīves kvalitāti un šīs zāles iedzīvotājiem kļūtu pieejamākas”, teikts likuma izmaiņu anotācijā.

Likuma izmaiņu autori uzsvēruši, ka Latvijā noteiktā 12% PVN likme recepšu zālēm, tostarp kompensējamiem medikamentiem, ir viena no augstākajām Eiropā. Piemēram, Lietuvā šī nodokļa likme ir 5%, Igaunijā – 9%, Beļģijā un Grieķijā – 6%, Ungārijā un Horvātijā – 5%, Spānijā – 4%, Šveicē – 2,5%, Francijā – 2,1%, Zviedrijā, Lielbritānijā un Maltā – 0%, norādījuši deputāti.

Saeima 3. maijā lems, vai nodot šo likumprojektu izskatīšanai parlamenta komisijās.

Jau ziņojām, ka ar līdzīgu iniciatīvu – mazināt kompensējamo zāļu cenu – pagājušā nedēļā klajā nāca citas partijas – Zaļo un zemnieku savienības – pārstāve veselības ministre Anda Čakša. Viņa rosināja ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu, proti, starpība starp lētāko (references) un dārgāku medikamentu nedrīkstētu pārsniegt 100%. Izmaiņas varētu skart apmēram 200 medikamentus kompensējamo zāļu sarakstā.

Iespējams, šīs nav pēdējās iniciatīvas zāļu cenu mazināšanas jomā, un tām varētu sekot arī citu partiju priekšlikumi.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*