Sākums » Jaunākie raksti » Saslimstība ar gripu un Covid-19 turpina mazināties

Saslimstība ar gripu un Covid-19 turpina mazināties

Pagājušās nedēļas gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 610 pacienti, no kuriem 98 pacientiem, balstoties uz tipisku klīnisko ainu, noteikta diagnoze „gripa” (nedēļu iepriekš – 137 pacienti, divas nedēļas iepriekš – 180 pacienti).  Gadījumi reģistrēti Ventspilī, Rēzeknē, Jēkabpils novadā, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā, Jūrmalā un Valmieras novadā. Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 3300 klīniskie gripas gadījumi. Lielākā gripas intensitāte aizvien reģistrēta 0 – 4 gadu vecuma grupā.

Pagājušās nedēļas laikā no gripas miris viens cilvēks (no 2023. gada 40. nedēļas kopā 56 cilvēki). Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakussaslimšanas.

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs ziņo par gripas aktivitātes samazināšanās tendenci vai stabilizāciju. ES/EEZ vidējais gripas pozitīvo testu īpatsvars bijis 15% (nedēļu iepriekš arī 15%).

Latvijā Covid-19 gadījumu skaits turpina samazināties – laboratoriski apstiprināti 18 gadījumi (nedēļu iepriekš 17), kopumā veikti 513 (iepriekš 660) laboratoriskie testi uz SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni. Stacionēti 20 Covid-19 pacienti (nedēļu iepriekš 17, divas nedēļas iepriekš – 36).

Jau mēnesi stacionāros nav pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu, tomēr pagājušajā nedēļā reģistrēts 1 Covid-19 pacientu nāves gadījums (nedēļu iepriekš – 3).

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties no nopietnas saslimšanas ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija. Vakcinācijas iestādēm pašreiz arī ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas pret gripu, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām. Vakcinācijas iestādes, kur iespējams saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksata-vakcinacija-pret-sezonalo-gripu

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem (ja reģistrētais pacients dzīvo ārsta pamatdarbības teritorijā). Šiem pacientiem par vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktais pacienta līdzmaksājums – 2,85 eiro.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*