Sākums » Jaunākie raksti » Seminārā multiplās sklerozes pacientus informēs par jaunākajām terapijas iespējām

Seminārā multiplās sklerozes pacientus informēs par jaunākajām terapijas iespējām

Atzīmējot Pasaules multiplās sklerozes dienu, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) 30.maijā no plkst.14 līdz 16 tiešsaistes seminārā informēs par psihoemocionālo veselību un jaunākajām terapijas iespējām.

RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas neirologi un Multiplās sklerozes vienības speciālistu komandas speciālisti seminārā stāstīs par biežākajiem garīgās veselības traucējumiem, kā arī dalīsies zināšanās un jaunākajās atziņās par kognitīvi biheiviorālo terapiju un integratīvās medicīnas pieeju multiplās sklerozes ārstēšanā.

Semināra noslēgumā būs iespēja dzirdēt arī multiplās sklerozes pacientes personīgo pieredzes stāstu un atziņas par dzīvi ar šo slimību.

Multiplā skleroze ir autoimūna slimība, kas skar centrālo nervu sistēmu. Tā vienlaikus ir arī viena no biežākajām neiroloģiskajām slimībām, kas izraisa invaliditāti gados jauniem cilvēkiem. Tās gadījumā tiek traucēta informācijas pārvade no smadzenēm uz ķermeni. Slimība izpaužas kā dažādi nervu sistēmas funkciju traucējumi – kognitīvie, emocionālie, kustību, jušanas, koordinācijas, redzes vai maņu funkciju traucējumi.

Slimības izplatītākie simptomi ir, piemēram, nejutīgums, tirpšana rokās, kājās, uz ķermeņa vai sejas zonā, vājums, nespēks, nekustīgums ekstremitātēs, grūtības staigāt, līdzsvara traucējumi, galvas reibonis, izteikts nogurums, mazā iegurņa orgānu darbības traucējumi, informē RAKUS. Tāpat var būt redzes traucējumi, piemēram, miglaina redze, dubultošanās, šķielēšana.

Simptomi esot atkarīgi no tā, kurā vietā smadzenēs veidojas autoimūns iekaisums. Multiplā skleroze bieži rada arī emocionālus traucējumus – sēras, raizes, bailes, aizkaitināmību, garastāvokļa maiņas, trauksmi un pat depresiju.

Austrumu slimnīcā darbojas Multiplās sklerozes vienība, kuras pamatuzdevums ir maksimāli agrīni diagnosticēt šo saslimšanu, kā arī katram pacientam izvēlēties piemērotāko ārstēšanas taktiku, palēninot slimības attīstības gaitu un uzlabojot dzīves kvalitāti.

Latvijā multiplā skleroze noteikta vairāk nekā 2700 cilvēku. Lielākajai daļai pacientu multiplā skleroze tiek diagnosticēta vecumā no 20 līdz 40 gadiem. Sievietēm tā sastopama divas līdz trīs reizes biežāk nekā vīriešiem. Slimībai progresējot, multiplās sklerozes pacientiem pakāpeniski attīstās invaliditāte. Pasaulē kopumā ar multiplo sklerozi dzīvo 2,9 miljoni cilvēku, norāda RAKUS.

Pasākuma programma un pieteikšanās veidlapa slimnīcas mājaslapā.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*