Sākums » Farmācija » “Sentor Farm aptiekas” apgrozījums pērn samazinājies par 3,3%, peļņa – par 31%
“Sentor Farm aptiekas” apgrozījums pērn samazinājies par 3,3%, peļņa – par 31%
Foto: no "Mēness aptiekas" arhīva.

“Sentor Farm aptiekas” apgrozījums pērn samazinājies par 3,3%, peļņa – par 31%

“Mēness aptieku” tīklu pārvaldošais uzņēmums AS “Sentor Farm aptiekas” pagājušajā gadā strādāja ar 151,94 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,3% mazāk nekā 2018. gadā, bet tā peļņa samazinājās par 31,2% un bija 3,418 miljoni eiro, sasakaņā ar “Firmas.lv” datiem ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Uzņēmuma gada pārskata ziņojumā minēts, ka apgrozījuma samazinājums saistīts ar valsts politikas maiņu parenterāli ievadāmo ķīmijterapijas medikamentu iegādes shēmā, izslēdzot no tās vispārējā tipa aptiekas.

Uzņēmums pērn turpināja realizēt iepriekš sākto ilgtermiņa investīciju programmu aptieku rekonstrukcijai, atjaunojot 24 aptiekas. Tāpat pērn tas realizēja vairākus citus ar informācijas tehnoloģijām (IT) saistītus projektus farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu kvalitātes un efektivitātes atbalstam.

Vadības ziņojumā arī teikts, ka pērn firma nodokļos valsts kopbudžetā nomaksājusi 8,18 miljonus eiro.

“Sentor Farm aptiekas” 2020. gadā plāno augt nedaudz straujāk par tirgu kopumā. Tāpat tiks turpināta “Mēness aptieku” atjaunošana.

Vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmumam visu gadu savas darbības nākas pakārtot Covid-19 pandēmijas ietekmei. Straujas apgrozījuma svārstības pandēmijas sākumā un zināma nenoteiktība pašreiz ir galvenie izaicinājumi, kas tiek ņemti vērā, pārskatot šī gada operatīvos darbības plānus un ieguldījumu stratēģiju.

2018.gadā “Sentor Farm aptiekas” strādāja ar 157,103 miljonu eiro apgrozījumu, bet kompānijas peļņa bija 4,971 miljons eiro.

Uzņēmums “Sentor Farm aptiekas” reģistrēts 2003. gada oktobrī, un tā pamatkapitāls ir 199 000 eiro. “Sentor Farm aptiekas” vienīgā īpašniece ir AS “Repharm”.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.