Sākums » Farmācija » “Sentor Farm aptiekas” satrauc farmaceitu trūkums
“Sentor Farm aptiekas” satrauc farmaceitu trūkums

“Sentor Farm aptiekas” satrauc farmaceitu trūkums

AS “Sentor Farm aptiekas” apgrozījums 2013.gadā pēc sākotnējiem aprēķiniem ir ar nelielu pieaugumu, ziņu aģentūrai LETA paudusi “Mēness aptieku” tīklu pārvaldošā uzņēmuma “Sentor Farm aptiekas” valdes locekle Alla Čudovska. Viņa ir pārliecināta, ka tas liecina par pakāpenisku, bet ne strauju tirgus attīstību. Biznesa vide 2013.gadā vēl arvien bijusi fokusēta uz visu procesu efektivitātes palielināšanu.

Starp lielākajiem izaicinājumiem šogad un turpmāk visai nozarei būs rast risinājumu akūtajai farmaceitu trūkuma problēmai, uzskata uzņēmuma pārstāve. Tāpat kā citus veselības aprūpes speciālistus, arī farmaceitus skar novecošanās problēma, un ir daži reģioni, kuros kļūst arvien grūtāk atrast farmaceitus darbam aptiekā. Tas apgrūtina farmaceitiskās aprūpes sniegšanu reģionos, kas var pasliktināt jau tā slikto iedzīvotāju veselības stāvokli, skaidrojusi Čudovska.

Kā pozitīvu nozares notikumu viņa min Veselības ministrijas lēmumu atjaunot Farmācijas departamentu. “Tas ļauj cerēt, ka turpmāk farmācija būs starp prioritātēm veselības aprūpē un uzlabos arī visu iesaistīto pušu komunikāciju ar ministriju,” paudusi Čudovska.

Viņa atzinīgi vērtē arī obligātā prasība par farmaceitu un farmaceitu asistentu tālākizglītību, atzīstot, ka šeit vēl ir sakārtojami jautājumi kopā ar Latvijas Farmaceitu biedrību. Pozitīvi A.Čudovska vērtē arī valdības lēmumu piešķirt papildu budžeta līdzekļus valsts kompensējamo medikamentu apmaksai gan 2013.gadā, gan arī šogad. Starp 2013.gada būtiskajiem notikumiem nozarē minēta arī prasība pēc obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas farmaceitiem un farmaceitu asistentiem.

Kā paudusi A.Čudovska, šogad izmaiņas nozarē un arī “Sentor Farm aptiekās” nesīs e-receptes ieviešana. “Ļoti jācer, ka Veselības ministrija pievērsīs īpašu uzmanību sabiedrības informēšanai par šī procesa norisi, jo te galvenais ir cilvēku zināšanas un sapratne,” skaidrojusi uzņēmuma pārstāve.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*