Sākums » Farmācija » “Sentor Farm aptiekas” grib palielināt augsti kvalificētu farmaceitu skaitu valstī un uzlabot farmaceitisko aprūpi
“Sentor Farm aptiekas” grib palielināt augsti kvalificētu farmaceitu skaitu valstī un uzlabot farmaceitisko aprūpi

“Sentor Farm aptiekas” grib palielināt augsti kvalificētu farmaceitu skaitu valstī un uzlabot farmaceitisko aprūpi

AS “Sentor Farm aptieka” apgrozījums 2013.gadā audzis par 6,86%, kas ir tirgus līderim atbilstošs rādītājs, portālu www.farmacija-mic.lv informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību konsultante Zaiga Barvida. Kopējais gada apgrozījums bijis 58,4 miljoni latu, bet nodokļos uzņēmums valstij pērn samaksājis 3,7 miljonus latu.

Pēc Zāļu valsts aģentūras datiem, uzņēmumam piederošā aptieku tīkla “Mēness aptieka” apgrozījums veidoja 25% no kopējā aptieku apgrozījuma valstī jeb 42% no tīklu aptieku kopējā apgrozījuma. AS “Sentor Farm aptieka” saimnieciskās darbības rezultātā iegūtā EBITDA peļņa ir par 18% lielāka nekā iepriekšējā periodā.

“Mūsu darbība vienmēr ir fokusēta izaugsmes virzienā – vai tās ir jaunas aptiekas tīklā, vai esošo aptieku darbības uzlabošana, darbinieku profesionālās kvalitātes paaugstināšana un tālākizglītības veicināšana. Mūsu rīcības fokusā ir klientu intereses, meklējot arvien jaunus sadarbības veidus ar jau esošajiem klientiem un jaunu klientu piesaistē aptiekās. Arī šis gads neatšķirsies, mūsu galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas farmaceitisko aprūpi un paaugstināt vispārējos iedzīvotāju veselības standartus. Īpaši svarīgi tas ir apstākļos, kad tirgū trūkst augsti kvalificētu un profesionālu farmaceitu. Tas ir arī viens no mūsu uzņēmuma izaicinājumiem šim gadam – kopā ar partneriem rast iespējas paplašināt izglītotu un profesionāli orientētu farmaceitu skaitu valstī,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem atklāj “Sentor Farm aptiekas” valdes locekle Alla Čudovska.

Jau janvārī ziņojām, ka AS “Sentor Farm aptiekas” satrauc speciālistu deficīts, un uzņēmums uzskata, ka starp lielākajiem izaicinājumiem šogad un turpmāk visai nozarei būs rast risinājumu akūtajai farmaceitu trūkuma problēmai. Tāpat kā citus veselības aprūpes speciālistus, arī farmaceitus skar novecošanās problēma, un ir daži reģioni, kuros kļūst arvien grūtāk atrast farmaceitus darbam aptiekā. Tas apgrūtina farmaceitiskās aprūpes sniegšanu reģionos, kas var pasliktināt jau tā slikto iedzīvotāju veselības stāvokli, janvārī bija paudusi A.Čudovska.

AS “Sentor Farm aptiekas”, kas iekļaujas vietējā holdingā AS “Repharm”, šobrīd apvieno 172 aptiekas Rīgā un reģionos.

Elīna Badune

Viens komentārs

  1. iedzīvotāji ir slikti vai viņu veselības stāvoklis ir slikts?

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*