Sākums » Farmācija » Septembrī AS “Olainfarm” apgrozījums ir palielinājies par 30%, būtisks pieaugums ir visos lielākajos tirgos
Septembrī AS “Olainfarm” apgrozījums ir palielinājies par 30%, būtisks pieaugums ir visos lielākajos tirgos

Septembrī AS “Olainfarm” apgrozījums ir palielinājies par 30%, būtisks pieaugums ir visos lielākajos tirgos

AS “Olainfarm” provizoriskais konsolidētais apgrozījums šī gada septembrī bijis par 30% lielāks nekā iepriekšējā gada septembrī, sasniedzot 12,4 miljonus eiro, ziņo “Olainfarm” pārstāvji. Savukārt gada deviņu mēnešu konsolidētais apgrozījums bijis 98,8 miljoni eiro, kas ir par 11% vairāk nekā šajā periodā pērn.

Īpaši straujš apjomu pieaugums bijis Ukrainas, Kazahstānas un Uzbekistānas tirgos. “Olainfarm” grupas produkcija deviņu mēnešu laikā pārdota 54 pasaules valstīs. Visos galvenajos tirgos septembrī vērojams pārdošanas apjoma pieaugums. Vislielākais tas bijis Kazahstānā – par 823%.

Šī gada deviņos mēnešos “Olainfarm” grupas lielāko noieta tirgu kopējais īpatsvars saglabājās 78% no apgrozījuma

Pēc nekonsolidētajiem provizoriskajiem datiem AS “Olainfarm” septembrī realizējusi produkciju par 9,5 miljoniem eiro, kas ir par 37% vairāk nekā pērn šajā periodā. Nekonsolidētie deviņu mēnešu rezultāti liecina, ka AS “Olainfarm” realizējusi produkciju par vairāk nekā 75 miljoniem eiro, kas ir par 11% vairāk nekā pērn šajā pašā laikā.

“Olainfarm” turpina pārliecinoši uzrādīt labus pārdošanas rezultātus arī septembrī, kāpinot apgrozījumu visos lielākajos tirgos, ziņo uzņēmuma pārstāvji. Ražotājs paplašina sadarbību ar jauniem ārvalstu partneriem, piemēram, no Ēģiptes un Brazīlijas. Kā norāda AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Lauris Macijevskis, lai stiprinātu gan ražošanas, gan eksportspējas jaudu, uzņēmums paplašina ražošanas korpusu, iegādājas jaunas iekārtas, kā arī stiprina savu mārketinga komandu, piesaistot jomas profesionāli ar ilgstošu pieredzi.

AS “Olainfarm” piederošajā aptieku tīklā SIA “Latvijas aptieka” 2019. gada septembrī darbojās 68 aptiekas un to apgrozījums sasniedza 2,2 miljonus eiro, kas ir par 11% vairāk kā iepriekšējā gada septembrī. SIA “Silvanols” šī gada septembra apgrozījums bija 600 000 eiro, kas ir par 4% vairāk nekā 2018. gada septembrī. Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāju SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija 2019. gada septembrī veidoja 800 000 eiro, kas ir par 1% mazāk nekā pērnā gada septembrī. Savukārt veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums bija 270 000 eiro. Baltkrievijas meitasuzņēmums “NPK Biotest” septembrī realizējis produkciju par 280 000 eiro, kas ir par 43% vairāk nekā pērn septembrī.

2019. gada deviņos mēnešos “Olainfarm” piederošā aptieku tīkla SIA “Latvijas aptieka” realizācija sasniedza 19,2 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā pērn. SIA “Silvanols” apgrozījums atskaites periodā veidoja 4,2 miljonus eiro, un tas ir par 2% mazāk par pagājušā gada līmeni. SIA “Tonus Elast” un “Elast Medikl” realizācija deviņos mēnešos veidoja 7,1 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 1%. Veselības centru “Diamed” un “Olainmed” apgrozījums šajā laikā sasniedza 2,3 milj. eiro, savukārt Baltkrievijas uzņēmuma “NPK Biotest” apgrozījums pirmajos deviņos mēnešos bija 2,3 miljoni eiro, tādejādi uzlabojot pagājušā gada attiecīgā perioda rezultātu par 33%.

Saskaņā ar AS “Olainfarm” budžetu, uzņēmuma nekonsolidētais apgrozījums 2019. gadā tiek plānots 99 miljonu eiro apmērā, savukārt konsolidētais apgrozījums – 133 miljoni eiro. Saskaņā ar šeit publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2019. gada deviņos mēnešos ir sasniegti 76% no 2019. gadā plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 74% no gadā plānotā konsolidētā apgrozījuma, ziņo uzņēmums.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.