Sākums » Farmācija » Septembrī Latvijā nedaudz palielinājies zāļu patēriņš
Septembrī Latvijā nedaudz palielinājies zāļu patēriņš

Septembrī Latvijā nedaudz palielinājies zāļu patēriņš

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka 2017. gada septembrī zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas 3,96 miljonus zāļu iepakojumu par 32,33 miljoniem eiro (ar PVN). Naudas izteiksmē tas ir par 2,3% vairāk nekā augustā un par 3,3% vairāk nekā 2016. gada septembrī, norāda ZVA. Vispārēja tipa aptiekām šī gada septembrī pārdoti 3,52 miljoni zāļu iepakojumu 28,28 miljonu eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas pārdotas 499 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra zāles (tai skaitā 220 kompensējamo zāļu saraksta zāles) par 8,25 miljoniem eiro, kas ir par 28% mazāk nekā augustā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu septembrī bija 8,17 eiro ar PVN, kas ir par 9,3% mazāka nekā augustā. Lielākās izmaiņas vērojamas zālēm cenu diapazonā virs 100 eiro.

Zāļu iepakojuma vidējā lieltirgotavas cena pa diapazoniem
2017. gada jūlijā – septembrī (eiro ar PVN).

Zāļu ražotāji un to pārstāvji septembrī zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 10 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 6 zālēm. Cenu paaugstinājumu ražotāji pamato ar izejvielu un ražošanas izmaksu pieaugumu. Informāciju par konkrētiem produktiem, kam septembrī cena samazināta vai palielināta, iespējams skatīt ZVA mājaslapā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā netika ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apjomiem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu, norāda ZVA.

 

www.farmacija-mic,.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.