Sākums » Farmācija » Sertificēto farmaceitu loks aug
Sertificēto farmaceitu loks aug

Sertificēto farmaceitu loks aug

29. septembrī Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) prezidente Dace Ķikute uz svinīgu tikšanos bija aicinājusi farmaceitus, kas pēc sekmīgas eksāmena nokārtošanas pirmo reizi varēja saņemt profesionālās kvalifikācijas sertifikātu.

Pirms sertifikāta pasniegšanas D. Ķikute atzīmēja, ka šis dokuments apliecina profesionālu briedumu, jo krātas zināšanas, ieguldīta enerģija un laiks, lai sasniegtu jaunu kompetences līmeni. Tā kā darba devēji ir ļoti ieinteresēti piesaistīt šos speciālistus, likumsakarīgi būtu, ja darba tirgū sertifikāta saņemšanai sekotu arī atalgojuma pieaugums. Prezidente novēlēja potenciālajiem aptiekas vadītājiem būt atbildīgiem pašiem pret sevi un darbu, saprotošiem pret saviem darbiniekiem un būt ar stingru nostāju profesionālo jautājumu sardzē.

Vairākas kolēģes atklāja, ka pēc sertifikāta saņemšanas iegūs jaunu amatu – turpinās darbu kā aptiekas vadītājas. Ar parakstu par sertifikāta saņemšanu kolēģi apliecināja arī apņemšanos ievērot farmaceitu ētikas kodeksu. LFB prezidente Dace Ķikute farmaceita profesionālās kvalifikācijas sertifikātu pasniedza Beātei Birziņai, Ingai Kozlovskai, Veronikai Baltacei, Jānim Osītim, Sandrai Beļskai, Jeļizavetai Krasiļnikovai un Aigai Lūsiņai.

Pasākumā nepiedalījās, bet sertifikātu saņēma Olga Kiseļova, Artūrs Praškilēvics, Daiva Āboliņa, Linda Krotova un Karina Safonova. Sarunas raisījās par farmaceita un farmaceita asistenta darba sadalījumu, atalgojuma līmeni, par sertificētu farmaceitu klātieni aptiekā un citiem jautājumiem.  Turpmāko piecu gadu laikā kolēģiem jāpapildina zināšanas tālākizglītības ietvaros, krājot punktus, lai turpinātu baudīt sertifikāta sniegtās priekšrocības.

Dace Ķikute kopā ar Jāni Osīti, Sandru Beļsku, Aigu Lūsiņu, Veroniku Baltaci, Beāti Birziņu, Jeļizavetu Krasiļnikovu un Ingu Kozlovsku

Sveicam jaunos sertificētos farmaceitus!
Olita Zariņa

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*