Sākums » Jaunākie raksti » Sievietes sirds veselības mēnesī rīkos bezmaksas vingrošanas nodarbības un riska faktoru pārbaudes
Sievietes sirds veselības mēnesī rīkos bezmaksas vingrošanas nodarbības un riska faktoru pārbaudes

Sievietes sirds veselības mēnesī rīkos bezmaksas vingrošanas nodarbības un riska faktoru pārbaudes

Biedrība “ParSirdi.lv” kopā ar kardiologiem un citiem speciālistiem no šodienas līdz 8.martam rīko Sievietes sirds veselības mēnesi, kura laikā dāmām būs iespēja piedalīties bezmaksas vingrošanas nodarbībās, bet noslēgumā trīs dienas aptiekās varēs pārbaudīt sirds un asinsvadu slimību riska faktorus.

Sirds slimības esot sieviešu galvenais nāves iemesls gan Latvijā, gan visā pasaulē. Kā liecina biedrības rīcībā esošie “Eurostat” pētījumu dati, 2022.gadā no asinsrites sistēmas slimībām Latvijā mira 15 839 cilvēki jeb 52,3% no visiem valstī mirušajiem iedzīvotājiem. 57,6% no cilvēkiem, kuru nāves cēlonis bija asinsrites sistēmas slimības, bija sievietes, izriet no Slimību profilakses un kontroles centra datiem Veselības statistikas datu bāzē.

“Eurostat” dati liecina, ka sievietēm Latvijā vidēji ir 55,4 veselīgi nodzīvotie mūža gadi, un līdz ar to Latvija ar šo rādītāju ir priekšpēdējā vietā Eiropas Savienībā, izriet no Latvijas iedzīvotāju kardiovaskulāro un neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma epidemioloģiskā pētījuma, kas veikts 2019.gadā.

Šogad akcijas laikā kopā ar kardiologiem, endokrinologiem, nefrologiem, farmaceitiem, uztura un fizisko aktivitāšu speciālistiem plānots aktualizēt sievietes sirds veselības saistību ar citām slimībām, tāpēc akcijai dots nosaukums “Sievietes sirds un VISS(ums)”. Īpaša uzmanība tiks pievērsta sirds veselības saistībai ar 2.tipa cukura diabētu un nieru slimībām, kā arī izplatītākajiem riska faktoriem, kas ir kopīgi daudzām slimībām. Biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa stāsta, ka akcijas laikā aicinās “paraudzīties uz sievietes veselību kā VISSumu, kura centrā ir sirds”.

Februārī un martā plānots izplatīt izglītojošus un informatīvus materiālus sievietēm par un ap sirds veselību, aicināt uz iedvesmojošiem pasākumiem un veselīgām aktivitātēm, kā arī bezmaksas veselības risku pārbaudēm.

No 8.februāra līdz 8.martam sievietes Rīgā varēs reizi nedēļā piedalīties stundu ilgās bezmaksas veselības vingrošanas nodarbībās kopā ar fizisko aktivitāšu fiziologu, ergoterapeitu un Fizisko aktivitāšu fonda dibinātāju, medicīnas doktoru Rūdolfu Cešeiko. Nodarbības notiks sestdienās no plkst.10 Āgenskalnā, pie Māras dīķa, Mārupes ielas pusē. Nodarbībās būs gan kardioslodze, gan spēka vingrinājumu elementi – pierādījumos balstītas fiziskās aktivitātes, kuras ir pa spēkam ikvienam. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.

Savukārt sadarbībā ar “Mēness aptieku” un “Veselības centru apvienību” no 5.marta līdz 7.martam Rīgā, Bauskā, Daugavpilī un Jūrmalā būs iespēja bez maksas noteikt sirds un asinsvadu slimību riska faktorus – izmērīt asinsspiedienu, holesterīna un cukura līmeni asinīs, kā arī noteikt ķermeņa masas indeksu.

Par citām Sievietes sirds veselības mēneša aktivitātēm un pasākumiem rīkotāji sola informēt biedrības “ParSirdi.lv” mājaslapā un sociālajos tīklos, kur var atrast arī informatīvos materiālus par sievietes sirds veselību, veselības pārbaudēm un saistītām tēmām.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*