Sākums » Farmācija » SIFFA aicina samazināt piecenojumus ārpus kompensācijas sistēmas esošām recepšu zālēm
SIFFA aicina samazināt piecenojumus ārpus kompensācijas sistēmas esošām recepšu zālēm

SIFFA aicina samazināt piecenojumus ārpus kompensācijas sistēmas esošām recepšu zālēm

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā otrdien, 10.decembrī, tiks skatīts Konkurences padomes ziņojums “Zāļu cenu veidošanās un iespējamie konkurences ierobežojumi, kas ietekmē zāļu finansiālo pieejamību”. Līdzīgi kā Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA), arī Konkurences padome secinājusi, ka Latvijā ir patērētājiem nelabvēlīgākais zāļu cenu veidošanas mehānisms Baltijas valstīs.

“SIFFA visa gada garumā ir vērsusi uzmanību uz to, ka zāļu lieltirgotavu un aptieku piecenojumi recepšu zālēm Latvijā ir augstāki nekā Lietuvā un Igaunijā, kas sadārdzina zāles mūsu valsts iedzīvotājiem,” teikts SIFFA izplatītā paziņojumā masu medijiem. Vasarā šī jautājuma risināšanā iesaistījās arī Veselības ministrija, kuras veiktie aprēķini apliecināja, ka Latvijā ir augstākie medikamentu piecenojumi Baltijā, īpaši recepšu medikamentiem.

SIFFA aicina pārskatīt ārpus kompensācijas sistēmas esošo recepšu zāļu piecenojumus, nosakot tos tādā pašā apmērā, kā kompensējamo zāļu sarakstā esošiem medikamentiem. “Patlaban recepšu zālēm, kas netiek kompensētas, piecenojumi ir būtiski lielāki nekā kompensējamā sistēmā iekļautajām zālēm. Tāpēc zāļu ražotāji aicina tiem piemērot tādus pašus zāļu maksimālos piecenojumus  kā kompensējamiem medikamentiem,” skaidro asociācija.

“Šis priekšlikums ir viegli īstenojams, saprotams, un ieguvums no tā būs acīmredzams, jo ļaus samazināt recepšu zāļu cenas,” uzsver SIFFA izpilddirektors Valters Bolēvics. SIFFA priekšlikumu ir plānots izskatīt arī gaidāmajā Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēdē decembra beigās, norāda asociācija.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.