Sākums » Ārzemēs » Skandālu dēļ atkāpies Rumānijas veselības ministrs

Skandālu dēļ atkāpies Rumānijas veselības ministrs

Rumānijā saistībā ar skandāliem valsts slimnīcās pirmdien no amata atkāpies veselības ministrs Patriču Akimašs-Kadariju, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Varasiestādes sākušas izmeklēt standartiem neatbilstošas dezinfekcijas izmantošanu apmēram 50 slimnīcās. Rumānijas mediji vēstīja, ka dezinfekcijas līdzekļi esot bijuši pamatīgi atšķaidīti, kas padarījis tos neefektīvus. Šie līdzekļi arī esot iegādāti par pārāk augstu cenu.

Inspekcijas laikā pagājušajā nedēļā tika konstatēts, ka 50 slimnīcās, tai skaitā deviņās lielās slimnīcās Bukarestē, izmantoti sliktas kvalitātes dezinfekcijas līdzekļi.

Tiek uzskatīts, ka nekvalitatīvā dezinfekcija izraisījusi lielu skaitu infekciju pacientu vidū. Konstatēts arī viens nāves gadījums. Šie notikumi oficiālajā statistikā nav atspoguļoti, norāda eksperti.

Šis skandāls izcēlies trīs mēnešus pēc tam, kad nenoskaidrotas infekcijas dēļ tika hospitalizēti vairāki desmiti mazu bērnu un trīs no tiem nomira.

Piektdien Rumānijas prezidents Klauss Johanniss aicināja steidzami izstrādāt “rīcības plānu”, lai risinātu krīzi veselības aprūpes sistēmā.

Ir sākta izmeklēšana, un sestdien notika kratīšana skandālā iesaistītās farmācijas kompānijas “Hexi Pharma” telpās un tās vadītāja dzīvesvietā, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*