Sākums » Farmācija » Skatīšanai Sociālo lietu komisijā virza iniciatīvu par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā
Skatīšanai Sociālo lietu komisijā virza iniciatīvu par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā

Skatīšanai Sociālo lietu komisijā virza iniciatīvu par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vienojās izskatīšanai Sociālo un darba lietu komisijā nodot iedzīvotāju iniciatīvu par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā.

Par to vēl būs jābalso Saeimai.

Deputāts Vitālijs Orlovs komisijas sēdē vaicāja, par cik samazināsies migrēnas ārstēšanas medikamentu cenas pēc šāda soļa veikšanas. Iniciatīvas pārstāve, Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības vadītāja Līga Alberliņa norādīja, ka attiecīgo medikamentu cenas varētu samazināties atbilstoši Igaunijas un Lietuvas piemēram, kur tie ir par 40% līdz 50% lētāki.

Kā norādīja Alberliņa, īstenojot ierosinājumu, samazināsies citu kompensējamo medikamentu izmantošana, kurus pašlaik izmanto migrēnas pacienti. Atbildot uz parlamentārieša Nomunda Žunnas jautājumu par cilvēku skaitu, kurus skar šis jautājums, iniciatīvas virzītāju pārstāve norādīja, ka vairāk nekā 10% cilvēku sirgst ar šo kaiti un tuvu pusei no viņiem tā ir hroniskā formā.

Kā ziņots, iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti nepieciešamie 10 000 paraksti par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā, aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Babre.

Iniciatīvas parakstītāji lūdz netaupīt uz veselības rēķina un sniegt valsts atbalstu medikamentu iegādei. Babre informēja, ka migrēna ir izplatītākā galvas smadzeņu slimība pasaulē, ar kuru visbiežāk slimo cilvēki darbspējīgā vecumā. Latvijā tā skar teju desmito daļu jeb 11,4% no iedzīvotājiem.

Alberliņa norādīja, ka “Manabalss.lv” apkopotie paraksti iezīmē tikai daļu no pacientiem, kas savā dzīvē spiesti saskarties ar neizturamām galvassāpēm, reiboņiem, sliktu dūšu un jutību pret gaismu, skaņu un aromātiem. Viņa skaidroja, ka migrēna vienā momentā spēj sagrozīt dzīvi par 180 grādiem un cilvēks vairs nespēj pilnvērtīgi funkcionēt, jo ikdienas ritms negribot tiek apstādināts un grūtības sagādā pat mazākās darbības.

Medikamenti migrēnas mazināšanai ir dārgi un iegādei, atkarībā no migrēnas lēkmju biežuma un terapijas metodes, nepieciešami 20 līdz 300 eiro mēnesī, tomēr papildus jāpieskaita arī izdevumi par ārstu-speciālistu apmeklējumiem, transporta izmaksas, lai nokļūtu pie ārsta vai uz aptieku, kā arī negūtie ienākumi par kavētajām darba dienām, skaidro iniciatīvas iesniedzēji.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.