Sākums » Jaunākie raksti » Sliktas pārvaldības dēļ atlaiž Preiļu slimnīcas valdi

Sliktas pārvaldības dēļ atlaiž Preiļu slimnīcas valdi

Šodien SIA “Preiļu slimnīca” kapitāldaļu turētāju kopsapulcē sliktas pārvaldības dēļ atlaista slimnīcas valde, taču tā pārmetumus kategoriski noraida, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā aģentūru LETA informēja Preiļu novada domes priekšsēdētāja un viena no slimnīcas kapitāldaļu turētājām Maruta Plivda, šodien, 10. maijā, uz kapitāldaļu turētāju kopsapulci neieradās valdes priekšsēdētāja Iveta Stare, bet divi pārējie valdes locekļi nespēja atbildēt uz kapitāldaļu turētāju jautājumiem. “Mums radās pamatotas bažas par valdes darbu, tādēļ pieņēmām lēmumu atlaist esošo valdi, un par pagaidu valdes priekšsēdētāju kļuva Skaidrīte Žukova,” pastāstīja Plivda.

Kapitāldaļu turētāji nav bijuši apmierināti par to, ka esošie valdes locekļi nav spējuši paskaidrot, kādiem mērķiem tērēts vairāk nekā pusmiljons eiro izdevumu pozīcijā “Citi izdevumi”. Pērn slimnīcas apgrozījums bijis nedaudz virs trim miljoniem eiro. “Tas mums radīja aizdomas par sliktu uzņēmuma pārvaldību,” teica Plivda.

Pagājušā gada nogalē slimnīca izveidojusi Rehabilitācijas nodaļas filiāli Varakļānos. Šodien kopsapulces darba kārtībā bija iekļauts jautājums par “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļas Varakļānu filiāles ierakstīšanu komercreģistrā, kas būtībā ir jauns uzņēmums, par kuru iepriekš nebija informēti kapitāldaļu turētāji un arī valdes locekļi nespēja atbildēt kapitāldaļu turētājiem uz viņus interesējošiem jautājumiem, piebilda Plivda.

Viņa stāstīja, ka ir jomas, kurās valde ir strādājusi labi, taču situācija pasliktinājusies pērn oktobrī.

“Tagad mēs kopā ar otru kapitāldaļu turētāju – SIA “Centrālā laboratorija” – lemsim, cik daudz valdes locekļu ir nepieciešams uzņēmumā, jo iespējams, ka darba pienākumus var veikt arī viens cilvēks,” teica Plivda. Viņa piebilda, ka, visticamāk, tiks izsludināts konkurss uz vakanto vietu, lai izvērtētu atbilstošāko kandidātu.

Savukārt atlaistā slimnīcas vadība pārmetumus noraida, un nu jau bijusī valdes priekšsēdētāja Stare uzskata, ka Plivda melo. “Visi izdevumi ir atšifrēti, informācija par katru izdevumu pozīciju un kontu izraksti domē tika iesniegti divas reizes,” sociālajā tīklā “Facebook” pie raksta par slimnīcas vadības atlaišanu komentējusi Stare.

Slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Urka aģentūrai LETA apgalvoja, ka detalizētu skaidrojumu par to, kādiem mērķiem tērēta nauda izdevumu pozīcijā “Citi izdevumi”, iestādes grāmatvedība kapitāldaļu turētājiem esot iesniegusi jau iepriekš. Šodien valdes locekle uz kapitāldaļu turētāju kopsapulci neesot varējusi ierasties nopietnu, negaidītu veselības problēmu dēļ.

No atlaistās valdes priekšsēdētājas Stares komentāra “Facebook” noprotams, ka kapitālsabiedrībai pārmesta atsevišķu darbību nesaskaņošana ar kapitāldaļu turētājiem, kā arī dāvanu karšu un ārstnieciskajai vingrošanai paredzētu kuponu dāvināšana mārketinga nolūkos.

“Viena fizioterapeita darba vieta Varakļānos noteikti nav filiāle, bet struktūrvienība, kuras reģistrācijai VID [Valsts ieņēmumu dienestā] nav nepieciešama kapitāldaļu turētāju atļauja. Katra dāvanu karte rehabilitācijas pakalpojumam ir reģistrēta un nauda iemaksāta uzņēmuma kasē. Bezmaksas kuponus ārstnieciskai vingrošanai saņēma mūsu novada darba devēji Uzņēmēju pasākumā kā reklāmu apmeklēt Rehabilitācijas nodaļu rūpēs par savu un darbinieku veselību un labsajūtu!” sociālajā tīklā “Facebook” komentējusi atlaistā slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

Slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Urka pauda bažas, ka, atlaižot slimnīcas pašreizējo valdi, tiek apdraudēta uzņēmuma veiksmīga tālākā darbība un iepriekš izvirzīto stratēģisko mērķu sasniegšana, kā arī sākto projektu veiksmīga pabeigšana.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Preiļu slimnīca” apgrozījums 2017.gadā bija 2,20 miljoni eiro, savukārt peļņa – 44 617 eiro. Preiļu novada domei pieder 74,14% slimnīcas kapitāla daļu, savukārt SIA “Centrālā laboratorija” – 25,86% daļu.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.