Sākums » Farmācija » Šogad “Balta” jau reģistrēti 15 atlīdzību pieteikumi par saslimšanu ar Laimas slimību
Šogad “Balta” jau reģistrēti 15 atlīdzību pieteikumi par saslimšanu ar Laimas slimību

Šogad “Balta” jau reģistrēti 15 atlīdzību pieteikumi par saslimšanu ar Laimas slimību

Šī gada pirmajos trīs mēnešos apdrošināšanas sabiedrībā “Balta” (PZU grupa) jau reģistrēti 15 atlīdzību pieteikumi par saslimšanu ar Laimas slimību.

Kompānijā norāda, ka tas ir vairāk, nekā ierasts gada aukstajos mēnešos. Saskaņā ar oficiālo Slimības un profilakses kontroles centra (SPKC) statistiku jau šī gada janvārī un februārī reģistrēti 23 Laimas slimības un divi ērču encefalīta gadījumi, kas, visticamāk, norāda, ka šis gads izcelsies ar lielu saslimstības intensitāti.

Saskaņā ar SPKC statistiku vēsturiski “visaktīvākās” ērces bijušas Kurzemes reģionā, kam seko Rīga un Pierīgas reģions, daudz gadījumu novēroti arī Vidzemē.

“Balta” katru gadu saņem vairāk nekā 100 pieteikumu saistībā ar ērču koduma izraisītiem Laimas slimības un encefalīta gadījumiem, par kuriem kopējais atlīdzību apjoms ir virs 50 000 eiro.

Pēdējos trīs gados ērču encefalīta gadījumu skaits ir pieaudzis – par saslimšanas intensitātes kāpumu liecina arī “Baltai” pieteikto un izmaksāto atlīdzību skaits, kas palielinās ar katru gadu.

Saskaņā ar SPKC datiem jau tradicionāli lielākais ērču encefalīta gadījumu skaits ir Kurzemē, kur tiek reģistrēta gandrīz trešā daļa visu gadījumu, tam seko Rīga un Pierīgas reģions. SPKC ik gadu publicē tā saukto endēmisko teritoriju sarakstu, kur ir vislielākais vidējais ērču encefalīta gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju, un pēdējo piecu gadu laikā Kurzeme nemainīgi ir saglabājusi pirmo vietu šajā statistikā. Bērniem no viena līdz 18 gadu vecumam, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas endēmiskajās teritorijās, valsts nodrošina bezmaksas vakcināciju pret ērču encefalītu. 2023.gadā tas ir Kuldīgas novads, Ventspils novads, Dienvidkurzemes novads, Talsu novads un Tukuma novads.

Savukārt ar Laimas slimību Latvijā ik gadus saslimst 200-600 iedzīvotāju, un vidēji 20-40% ērču pārnēsā slimības izraisītājus.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*