Sākums » E-veselība » Speciālisti reģionos nav apmierināti ar e-veselības darbību
Speciālisti reģionos nav apmierināti ar e-veselības darbību

Speciālisti reģionos nav apmierināti ar e-veselības darbību

Ģimenes ārsti un citi speciālisti reģionos izjūt traucējumus e-veselības darbībā un tie sagādā problēmas, nacionālai ziņu aģentūrai LETA pauduši medicīnas iestāžu vadītāji.

Pašvaldības aģentūras “Iecavas veselības centrs” direktors Sandris Kaidaks klāstījis, ka sistēma strādā “kā pa celmiem”. Pašlaik sistēmā nevarot izrakstīt e-receptes, tāpēc speciālisti tās sagatavo papīra formā.

“Piecos mēnešos neesam sagaidījuši, ka viss strādātu, kā nākas. Gala lietotājam iemesli, kur ir problēma, nav zināmi,” atzinis Kaidaks.

Veselības centra vadītājs uzskata, ka pērnā gada ārstu protesti, paužot bažas par sistēmas darbību, bijuši pamatoti. Viņš gan atturējies komentēt, vai arī tagad speciālistiem būtu jāvienojas protesta akcijā.

Arī Irlavas Sarkanā Krusta slimnīcas vadītājs Kaspars Kārkliņš atzinis, ka “ģimenes ārsti spļaudās”, lietojot e-sistēmu. Viņaprāt, problēmas novēršanai nepieciešams valstisks risinājums, jo datortehnika iestādē ir jauna, lai arī no valsts vadības izskanējusi informācija, ka normālu sistēmas funkcionēšanu nespēj nodrošināt ārstu un iestāžu tehnika.

Savukārt Bauskas slimnīcas valdes locekle Mirdza Brazovska atzinusi, ka slimnīcā izrakstīto recepšu un darba nespējas lapu apjoms esot daudz mazāks nekā ģimenes ārstu praksēs, taču arī ārstniecības iestāžu speciālisti saskaras ar grūtībām. Pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) paziņojuma par pārtraukumiem sistēmas darbībā slimnīcā izdots rīkojums par recepšu izrakstīšanu papīra formātā.

“Tas, ka mēs paspējam izrakstīt e-recepti, nenozīmē, ka pacients paspēs recepti atprečot aptiekā, jo sistēmā var rasties problēmas,” paudusi Brazovska.

Slimnīcas speciālisti sistēmu kopumā atzinuši par labu, taču ar nosacījumu, ka tā strādās bez ievērojamiem traucējumiem, kā tas ir pašlaik.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*