Sākums » Jaunākie raksti » SPKC informēs par vakcināciju pret gripu un Covid-19 riska grupu iedzīvotājiem

SPKC informēs par vakcināciju pret gripu un Covid-19 riska grupu iedzīvotājiem

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) trešdien, 1.novembrī, plkst.13 rīkos tiešraides diskusiju par vakcināciju pret gripu un Covid-19 grūtniecēm, bērniem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām.

Diskusijā piedalīsies Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska, ginekoloģe, Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente Vija Veisa un ģimenes ārsts, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Ainis Dzalbs.

SPKC atgādina, ka gripa ir īpaši bīstama grūtniecēm un maziem bērniem, tomēr arī cilvēkiem ar hroniskām slimībām gripa un/vai Covid-19 saslimšana var izraisīt jau esošās slimības saasinājumus, ievērojami palielinot hospitalizācijas risku un paildzinot atveseļošanās periodu, kā arī var izraisīt nāvi.

Valsts apmaksātas gripas vakcīnas pieejamas senioriem no 65 gadu vecuma, bērniem sešu līdz 23 mēnešu vecumā un cilvēkiem ar hroniskajām slimībām, tai skaitā bērniem no divu gadu vecuma. Šogad divu līdz septiņu gadu veciem bērniem ir ļoti draudzīga vakcīnas forma – nazālā jeb degunā pūšamā vakcīna aerosola veidā “Fluenz Tetra”. Senioriem – īpaši augstas iedarbības gripas vakcīna “Efluelda”, kas pasaulē sevi pierādījusi ar augstu efektivitāti jau vairāk nekā desmit gadus.

Covid-19 vakcinācijā visiem pieejamas pielāgotās “PfizerBioNTech” “Comirnaty” Omicron XBB.1.5 kā arī “Comirnaty” Original/Omicron BA.1 un BA.4-5 vakcīnas.

Tiešraidei būs iespējams sekot līdzi SPKC “Facebook” kontā un Veselības ministrijas “Facebook” kontā.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*