Sākums » Farmācija » Stājas spēkā grozījumi zāļu cenu veidošanas noteikumos
Stājas spēkā grozījumi zāļu cenu veidošanas noteikumos

Stājas spēkā grozījumi zāļu cenu veidošanas noteikumos

Šodien, 1.septembrī, spēkā stājas grozījumi 2005.gada 25.oktobra MK noteikumos Nr.803 “Noteikumi par zāļu cenu veidošanas principiem”.

Grozījumi šajos noteikumos ir izstrādāti ar mērķi mazināt pacientu maksājumus par zālēm. Viena no iespējām, kā to paveikt, ir grozījumies iekļautā zāļu lielo iepakojumu pārfasēšana aptiekās, jo zāļu vienas vienības (tabletes vai kapsulas) cena lielajos iepakojumos ir ievērojami zemāka par šo pašu zāļu vienas vienības cenu mazajos, rūpnieciski sagatavotajos iepakojumos. Ar šiem noteikumiem arī tiek definēts maksimāli pieļaujamais aptiekas piecenojums par rūpnieciski ražotu iepakojumu pārfasēšanu.

Paralēli tam aptieka drīkstēs veikt rūpniecisko zāļu fasēšanu individuālam pacientam nedēļas patēriņam ar sadalījumu pa dienām un ar zāļu lietošanai paredzētajiem laikiem, lai uzlabotu zāļu lietošanas precizitāti un ārstēšanas mērķu sasniegšanu. Šim arī plānots piemērot fasēšanas maksu, kas būs definēta normatīvajos aktos.

Noteikumu grozījumi arī paredz veicināt gatavo zāļu suspensiju, piemēram, antibiotiku, pagatavošanu aptiekās, jo suspensijas pagatavošana mājas apstākļos var mazināt tās pagatavošanas precizitāti. Par to aptiekas varēs prasīt ne vairāk kā normatīvajos aktos noteiktu samaksu – 0,50 eiro.

Kā preses konferencē pagājušā nedēļā apgalvoja veselības ministrs Guntis Belēvičs, līdz ar šādas kārtības stāšanos spēkā, zāles noteikti kļūs lētākas.

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.