Sākums » Farmācija » Stājies spēkā lēmums par bijušā ZVA direktora Henkuzena pazemināšanu amatā

Stājies spēkā lēmums par bijušā ZVA direktora Henkuzena pazemināšanu amatā

Spēkā stājies Administratīvās rajona tiesas 8.marta spriedums, ar kuru noraidīts bijušā Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora Svena Henkuzena pieteikums, kurā viņš apstrīdējis Veselības ministrijas lēmumu par pazemināšanu amatā saistībā ar vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem.

Administratīvā rajona tiesa ziņo, ka par tiesas spriedumu netika saņemta apelācijas sūdzība vai protests.

Veselības ministrija 2021.gada 5.maijā toreizējam ZVA vadītājam piemēroja disciplinārsodu par amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatotu nepildīšanu vai novēlotu, nolaidīgu vai nekvalitatīvu pildīšanu. Ar šo lēmumu Henkuzens pazemināts amatā par Veselības inspekcijas vadītāja vietnieku veselības aprūpē. Henkuzens pagājušā gada decembrī atstāja inspekcijas vadītāja vietnieka amatu.

Jau vēstīts, ka veselības ministrs Daniels Pavļuts ierosināja disciplinārlietu pret Henkuzenu par iespējamu amata pienākumu nepildīšanu, nolaidīgu vai nekvalitatīvu pildīšanu, ja tā dēļ nodarīts valsts interesēm būtisks kaitējums. Disciplinārlieta tika ierosināta, jo pēc veselības ministra ieskatiem Henkuzens 2020.gada 22.decembra Ministru kabineta sēdē sniedza neprecīzu informāciju par Latvijai pieejamo “Pfizer/Biontech” vakcīnas papilddevu skaitu. Šīs rīcības rezultātā valdība uzdeva Veselības ministrijai organizēt līdz 100 000 papildu vakcīnas devu iegādi no “Pfizer/BioNTech”, nevis 420 707 vakcīnas devu iegādi.

Tāpat ziņots, pēc konstatētajām problēmām pērn veiktajos vakcīnu pret Covid-19 iepirkumos uz amatu Veselības inspekcijas vadībā bija iecerēts aizrotēt toreizējo Veselības ministrijas valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško, taču viņa tam nepiekrita un iesniedza atlūgumu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*