Sākums » Farmācija » Talsu novada iedzīvotāju aicina apsūdzēt par klonazepāma tirgošanu

Talsu novada iedzīvotāju aicina apsūdzēt par klonazepāma tirgošanu

Policija prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodevusi lietu pret kādu Talsu novada iedzīvotāju par psihotropas vielas – klonazepāma – realizāciju, nacionālo ziņu aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvalde.

Šā gada augustā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas konstatēja, ka kāds Talsu novada iedzīvotājs realizē psihotropas vielas – klonazepāmu.

VP noskaidrojusi, ka vīrietis ir pārdevis sev ārstu izrakstītās recepšu zāles, kuras paredzētas epilepsijas ārstēšanai, tādējādi izdarot noziedzīgu nodarījumu, par kuru, saskaņā ar Krimināllikumu, ir paredzēts sods. Vīrietis iepriekš nav sodīts un savu vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā atzīst. Pašlaik viņam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Patlaban VP ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā un tas ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Soda apmēru noteiks tiesa.

VP informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielas, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti VP informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Policijai ziņot par likumpārkāpumiem var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67 075 444, kas ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informācija precīzi jādefinē. Ziņot var arī, vēršoties policijas iecirknī vai apmeklējot VP interneta mājaslapu “www.vp.gov.lv”, kur var atzīmēt kartē to vietu vai ailītē ierakstīt precīzu adresi, kurā notiek nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecība.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*