Sākums » Ārzemēs » Tartu notiek Baltijas valstu Zāļu aģentūru ekspertu darba sanāksme
Tartu notiek Baltijas valstu Zāļu aģentūru ekspertu darba sanāksme

Tartu notiek Baltijas valstu Zāļu aģentūru ekspertu darba sanāksme

Šodien, 2014. gada 11. septembrī, Tartu Igaunijā notiek trīs Baltijas valstu Zāļu aģentūru pārstāvju kopēja darba sanāksme par farmācijas nozares aktualitātēm un jomas normatīvo regulējumu. Latviju sanāksmē pārstāv Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktore Inguna Adoviča un ekspertu grupa, Igauniju pārstāv Zāļu aģentūras direktore Kristīne Raudsepa (Kristin Raudsepp) ar kolēģiem un Lietuvu – Lietuvas Veselības ministrijas Zāļu kontroles aģentūras direktors Gintauts Barcis (Gintautas Barcys) ar kolēģiem, ziņo ZVA.

Sanāksmes darba kārtībā ir tādi jautājumi kā pieredzes apmaiņa zāļu reģistrācijas darbā, zāļu patēriņa statistikas datu apkopošanā, farmakovigilances jomā, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas zāļu ekspertīzes laboratoriju sadarbības aspekti u.c. temati.

Līdz šim veiksmīgākais trīs valstu zāļu aģentūru sadarbības piemērs ir vienošanās par Baltijas vienoto zāļu iepakojumu. Lai mazinātu administratīvo slogu un komersantu resursus, kā arī veicinātu zāļu pieejamību tirgū un veidotu zāļu iepakojuma izstrādi un apstiprināšanu vienkāršāku, ātrāku un caurspīdīgāku, Baltijas valstu Zāļu aģentūras 2010. gadā vienojās par kopēju Baltijas iepakojumu procedūru. Lai zālēm tiktu apstiprināts kopējs Baltijas iepakojums, zāļu reģistrācijas apliecības īpašniekam vairs nav jāsazinās ar katras valsts aģentūru atsevišķi.

Savukārt 2012. gada 22. novembrī trīs Baltijas valstu Zāļu aģentūru direktori tikšanās laikā Rīgā parakstīja līgumu par sadarbību zāļu labas ražošanas prakses, labas izplatīšanas prakses, labas farmakovigilances prakses un labas klīniskās prakses jomā, kā arī par Baltijas valstu laboratoriju sadarbību nacionālā procedūrā reģistrēto zāļu testēšanā, informē ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*