Sākums » Farmācija » Tiesa aizliedz Irinai Maliginai un Nikai Saveļjevai atsavināt “Olmafarm” kapitāldaļas

Tiesa aizliedz Irinai Maliginai un Nikai Saveļjevai atsavināt “Olmafarm” kapitāldaļas

Rīgas rajona tiesa aizliegusi nelaiķa Valērija Maligina meitām Irinai Maliginai un Nikai Saveļjevai atsavināt zāļu ražotāja “Olainfarm” lielākā īpašnieka SIA “Olmafarm” kapitāldaļas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Rīgas rajona tiesa 18.jūlijā piemērojusi nodrošinājuma līdzekli Annas Emīlijas Maliginas prasībā par mantojuma sadali – aizlieguma atzīmes ierakstīšanā Uzņēmumu reģistrā (UR), aizliedzot abām vecākajām māsām atsavināt “Olmafarm” daļas.

Kā atzīmēts tiesā, izskatot pieteikumu, tiesnese pieņēmusi lēmumu, nevis spriedumu. Lēmums par piemēroto nodrošinājuma līdzekli nav pārsūdzams, bet nodrošinājuma līdzekļus pēc puses motivēta pieteikuma var atcelt tā pati tiesa, kura nodrošinājusi prasību.

Pieteikums par prasības nodrošinājumu pieņemts rakstveida procesā.

Kā norādījusi Annas Emīlijas Maliginas aizbildne, “Olainfarm” valdes locekle Signe Baldere-Sildedze, jaunākā meita 19.jūnijā vērsās tiesā ar prasības pieteikumu par tēva atstātā mantojuma sadali, jo ar vecākajām māsām neesot iespējama labprātīga vienošanās.

“Diemžēl visi mēģinājumi trim mantiniecēm labprātīgi vienoties par mantojuma sadali līdz šim nav izdevušies. Irina Maligina un Nika Saveļjeva nav gatavas sarunām un rīkojas destruktīvi – tiek meklēti dažādi iemesli, lai izvairītos un tādējādi novilcinātu kapitāla daļu un pārējā mantojuma sadali, kas pasliktina mantojuma stāvokli un situāciju kopumā. Iet tiesisko ceļu un lūgt tiesu sadalīt mantu redzu kā vienīgo risinājumu, un tas arī ir mans tiešs pienākums, aktuāls jautājums, lai šobrīd nodrošinātu Annas tiesības arī reāli saņemt tēva mantojumu,” skaidrojusi Baldere-Sildedze.

Viņa norādījusi, ka Anna Emīlija Maligina, lūdzot tiesu nodrošināt prasību bija norādījusi, ka sprieduma izpilde lietā varētu kļūt apgrūtināta, jo atbildētājas var mēģināt atsavināt kapitāla daļas. Tādējādi Irina Maligina un Saveļjeva varētu veikt darbības pārvaldes institūciju locekļu maiņai un neņemt vērā jaunākās māsas intereses, samazinot “Olmafarm” mantu, kas vienlaikus samazinot arī kapitāla daļu vērtību.

Kā paudusi Baldere-Sildedze, Irina Maligina jau esot mēģinājusi samazināt “Olmafarm” vērtību, tai piederošās “Olainfarm” akcijas ieguldot jaunizveidotā sabiedrībā “Olfchem”. Par šo faktu pēc Annas Emīlijas Maliginas likumiskās pārstāves Balderes-Sildedzes iesnieguma šobrīd sākts arī kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Tāpat Baldere-Sildedze apgalvojusi, ka Irina Maligina un Saveļjeva jau atsavinājušas praktiski visus no tēva mantotos nekustamos īpašumus sabiedrībām SIA “Pūcēni” un SIA “Dzīvokļi.lv”, neinformējot par to jaunāko māsu un nepiedāvājot izmantot likumā noteiktās pirmpirkuma tiesības. “Turklāt jaunie īpašnieki veic iegādāto īpašumu maiņas darījumus un cēluši prasības tiesās par kopīpašumu izbeigšanu, lai nepilngadīgo līdzmantinieci izstumtu no šiem īpašumiem, pārdodot tos piespiedu izsolē, kā rezultātā nav iespējams saņemt līdzvērtīgu samaksu par īpašumiem. Tas neatbilst nepilngadīga bērna interesēm, un nav pieļaujams,” uzsvērusi Baldere-Sildedze.

Katrai no trim meitām pieder 33,3% “Olmafarm” akciju, norāda LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.