Sākums » Farmācija » Tiesa aizliedz “Olainfarm” lietot “Midolat” apzīmējumu uz medikamentiem
Tiesa aizliedz “Olainfarm” lietot “Midolat” apzīmējumu uz medikamentiem

Tiesa aizliedz “Olainfarm” lietot “Midolat” apzīmējumu uz medikamentiem

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien daļēji apmierināja AS “Grindeks” prasību pret citu medikamentu ražotāju AS “Olainfarm”, aizliedzot atbildētājai lietot vārdiskos apzīmējumus “Mildronāts”, “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat” uz precēm, ziņo aģentūra LETA.

Spriedums nosaka aizliegt “Olainfarm” izmantot vārdiskos apzīmējumus “Mildronāts”, “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat” attiecībā uz farmaceitiskajiem preparātiem, tostarp aizliegt atbildētājai minēto apzīmējumu lietošanu uz precēm vai to iepakojuma, preču piedāvāšanu, laišanu tirgū vai uzglabāšanu šādiem nolūkiem saistībā ar šiem apzīmējumiem, preču importu vai eksportu saistībā ar šiem apzīmējumiem, minēto apzīmējumu izmantošanu lietišķajos dokumentos un reklāmā.

“Olainfarm” uzlikts pienākums iznīcināt visas zāles un to iepakojumu, kas marķēti ar vārdiskajiem apzīmējumiem “Mildronāts”, “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat” viena mēneša laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas.

Tomēr prasība tika noraidīta pārējā daļā par zaudējumu atlīdzības, morālā kaitējuma atlīdzības un likumisko procentu piedziņu un pienākuma uzlikšanu atsaukt un pilnībā izņemt no tirdzniecības zāles, kas marķētas ar vārdiskajiem apzīmējumiem “Midolat” un kirilicā lietoto “Midolat”.

No “Olainfarm” par labu “Grindeks” tika piedzīti tiesāšanās izdevumi 4919,99 eiro apmērā, kā arī valsts labā tika piedzīta valsts nodeva 1138 eiro apmērā.

Tāpat AT noraidīja “Olainfarm” pretprasību pret “Grindeks” par preču zīmju “Mildronāts”, “Midolat”, kirilicā lietoto “Midolat” un Eiropas Kopienas preču zīmes “Mildronate” reģistrāciju atzīšanu par spēkā neesošām.

Spriedumu var pārsūdzēt 30 dienu laikā AT Civillietu departamentā. Pilns spriedums būs pieejams 4.februārī, ziņo LETA.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*