Sākums » Farmācija » Tiesa atceļ ierobežojumu apvienoties konkrētām aptiekām
Tiesa atceļ ierobežojumu apvienoties konkrētām aptiekām

Tiesa atceļ ierobežojumu apvienoties konkrētām aptiekām

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments 21. martā atcēla zemākās instances spriedumu lietā par Konkurences padomes (KP) lēmumu noteikt trim aptiekām terminētus ierobežojumus apvienoties ar citām aptiekām noteiktās pilsētās. Līdz ar to lieta nosūtīta jaunai izskatīšanai uz Administratīvo apgabaltiesu. Spriedums nav pārsūdzams, ziņo aģentūra LETA.

Šajā lietā AS “Sentor Farm aptiekas”, AS “Recipe Plus” un AS “Repharm” pārsūdzējušas KP lēmumu, ar kuru pagarināts darbības termiņš ierobežojumiem, kas noteikti ar iepriekš izdotu un par neapstrīdamu kļuvušu lēmumu.

KP bija aizliegusi šiem trim uzņēmumiem vai citiem ar minētajām komercsabiedrībām saistītiem tirgus dalībniekiem Rīgas, Dobeles, Talsu un Jēkabpils pilsētās apvienoties ar tirgus dalībniekiem, kuriem pieder aptieku licences.

Tāpat KP noteica pienākumu reizi ceturksnī informēt padomi par ierobežojumu periodā notikušu jebkuras aptiekas iesaistīšanos mārketinga programmā “Aptieku Alianse” vai citā apvienošanās dalībnieku, vai “Repharm” izveidotā mārketinga programmā, kā arī par franšīzes līguma vai jebkuras citas no iepriekšminētajiem darījumiem analoģiskas nozīmes sadarbības noslēgšanu vai izbeigšanu.

Minētajā lēmumā bija paredzēts, ka pirms noteikto ierobežojumu termiņa beigām padome, ņemot vērā situāciju tirgū, var pagarināt to darbību. Šis KP lēmums netika pārsūdzēts un kļuva neapstrīdams. Ar pašreiz tiesā pārsūdzēto lēmumu KP ir pagarinājusi iepriekšējā lēmumā noteikto ierobežojumu termiņu, norādot, ka situācija tirgū nav mainījusies.

Administratīvā apgabaltiesa bija atzinusi, ka KP bija no jauna jāizvērtē, vai ir pamats noteikt pieteicējām attiecīgos ierobežojumus, nevis vienīgi jāatsaucas uz iepriekšējo lēmumu. Tāpēc apgabaltiesa ir atcēlusi pārsūdzēto KP lēmumu.

KP kasācijas sūdzībā norādīja, ka iepriekšējā lēmumā izdarītie apsvērumi tai nebija atkārtoti jāizdara, jo iepriekšējais lēmums ir kļuvis neapstrīdams, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

E. Badunes foto.

 

Viens komentārs

  1. Riktīgi labi, Talsi saturās

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.