Sākums » Farmācija » Tiesa uz laiku aizliedz veikt izmaiņas “Olainfarm” padomes sastāvā

Tiesa uz laiku aizliedz veikt izmaiņas “Olainfarm” padomes sastāvā

Zemgales rajona tiesa uz laiku aizliegusi veikt izmaiņas zāļu ražotājas AS “Olainfarm” padomes sastāvā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Zemgales rajona tiesā Jelgavā 5.februārī iesniegts prasības pieteikums par “Olainfarm” akcionāru sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem un padomes sēdes lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem. Savukārt 7.februārī pieņemts lēmums par prasības pieteikuma pieņemšanu un lietas ierosināšanu.

Tiesa arī nolēmusi apmierināt pieteikumu par pagaidu aizsardzības līdzekļa noteikšanu – ierakstīt Uzņēmumu reģistra komercreģistrā aizlieguma atzīmi, nosakot aizliegumu izdarīt ierakstu par izmaiņām “Olainfarm” padomes sastāvā, kas balstītas uz 2020.gada 24.janvāra ārkārtas akcionāru sapulces lēmumu par padomes atsaukšanu un/vai jaunas ievēlēšanu. Šis lēmums nav pārsūdzams.

Paziņojumā biržai “Olainfarm” atgādina, ka 24.janvārī “Olainfarm” vienīgā likumīgā ārkārtas akcionāru sapulce tikusi sasaukta plkst. 11.00, un tā nenotika kvoruma trūkuma dēļ. Uzreiz pēc oficiāli izsludinātās ārkārtas akcionāru sapulces bijis mēģinājums sasaukt vēl vienu sapulci ar mērķi veikt izmaiņas “Olainfarm” padomē un valdē. Paziņojumā biržai uzsvērts, ka šī sapulce uzskatāma par viltus jeb alternatīvu sapulci, un tā netika izsludināta normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Uzņēmuma “Olainfarm” vārdā Uzņēmumu reģistrā tika iesniegti dokumenti ar šīs sapulces lēmumiem, kurā it kā mainīta uzņēmuma padome un valde. Uzņēmumu reģistrs šīs izmaiņas nereģistrēja, norādot uz trūkumiem, teikts paziņojumā biržai.

Savukārt, tagad pēc tiesas piemērotā aizsardzības līdzekļa Uzņēmumu reģistra komercreģistrā ir ierakstīta aizlieguma atzīme, kas neļauj veikt izmaiņas padomes sastāvā saistībā ar 24.janvāra alternatīvās ārkārtas akcionāru sapulces lēmumiem par padomes atsaukšanu un/vai jaunas ievēlēšanu, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.