Sākums » Farmācija » Tiesvedības dēļ “Takeda Pharmaceutical” cietusi vēsturē pirmos zaudējumus
Tiesvedības dēļ “Takeda Pharmaceutical” cietusi vēsturē pirmos zaudējumus

Tiesvedības dēļ “Takeda Pharmaceutical” cietusi vēsturē pirmos zaudējumus

Japānas farmācijas uzņēmums “Takeda Pharmaceutical” šodien, 15. maijā, paziņojis, ka tas pagājušajā biznesa gadā guvis pirmos zaudējumus uzņēmuma vēsturē saistībā ar vērienīgiem izdevumiem tiesas prāvas izbeigšanai ASV, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

“Takeda” biznesa gadā, kas noslēdzās martā, strādāja ar tīrajiem zaudējumiem 145,78 miljardu jenu (1,07 miljardu eiro) apmērā, tādējādi gūstot pirmos zaudējumus kopš 1949. gada, kad uzņēmums sāka akciju kotēšanu fondu biržā.

Firma jau pagājušajā mēnesī prognozēja un ziņoja, ka biznesa gads tiks noslēgts ar apjomīgiem zaudējumiem, ņemot vērā vienošanās panākšanu, lai ASV izbeigtu tiesas prāvu, kurā tika iesaistīti aptuveni 8000 cilvēku, kas 20. gadsimta 90. gadu beigās bija sākuši izmantot medikamentu “Actos” 2. tipa cukura diabēta ārstēšanai.

Šie cilvēki tiesā bija apgalvojuši, ka “Takeda” nav brīdinājusi viņus par šo medikamentu izraisītiem riskiem saslimšanai ar vēzi. Šīs lietas izbeigšanai uzņēmums piekritis samaksāt 2,4 miljardus dolāru. “Takeda” uzskata, ka prasītāju paustās sūdzības nav pamatotas, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.