Sākums » Farmācija » Uzņēmums: Lielbritānijas laboratorijā konstatētais par “Rigvir” neapdraud pacientu drošību

Uzņēmums: Lielbritānijas laboratorijā konstatētais par “Rigvir” neapdraud pacientu drošību

Lielbritānijas laboratorijā konstatētais, ka pretvēža zālēs “Rigvir” šķidrumā vīruss, kam būtu jācīnās ar vēža šūnām, ir daudz mazākā apjomā, nekā apsolījis ražotājs, neapdraud pacientu drošību, nacionālai informācijas aģentūrai LETA uzsvērusi uzņēmuma “Rigvir grupa” izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.

Kā informējis uzņēmums, pēdējo dienu laikā vairākos plašsaziņas līdzekļos ir publiskota sagrozīta un nepatiesa informācija par pretvēža zāļu “Rigvir” sastāvu un drošumu, kas var maldināt pacientus, bet “Rigvir grupa” uzsver, ka zāles ir drošas, un nav pamata apšaubīt to terapeitisko efektivitāti.

“Šobrīd atturamies komentēt Lielbritānijas laboratorijas rezultātus, tā kā ir atšķirīgas testu metodes un pārbaude par šo turpinās. Bet jebkurā gadījumā rezultāti nav tādi, kas varētu apdraudēt pacientu drošumu. Un viennozīmīgi var apgalvot, ka “Rigvir” pudelītēs ir “ECHO-7″ vīruss,” skaidrojusi Jučkoviča.

Vienlaikus viņa paudusi, ka nav skaidrs, par kuriem paraugiem ir runa aktuālajās mediju ziņās, jo uzņēmumam neesot bijusi “normāla iespēja” iepazīties ar visu izplatīto informāciju, tomēr esot zināms, ka vairāki no “Rigvir” paraugiem nosūtīti Lielbritānijas laboratorijai.

Vienlaikus, runājot par Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārbaudēm, “Rigvir grupa” uzsver, ka tādas notiek regulāri gan no ražotāja, gan no kontrolējošo institūciju puses, un tā ir normāla prakse. “Līdz šim nav tikuši konstatēti nekādi ārkārtas apstākļi, kas saistīti ar riskiem sabiedrības drošībai un veselībai,” teikts uzņēmumā.

Arī Jučkoviča norādījusi, ka “Rigvir” ražošanas procesā ir vairākpakāpju pārbaudes, kurās piedalās gan medikamenta reģistrācijas apliecības īpašnieks SIA “Latima”, gan gala produkta ražotājs, gan atsevišķos gadījumos arī valsts iestādes, piemēram, Veselības inspekcija un ZVA.

Pēc Jučkovičas paustā, visos zāļu pārbaudes gadījumos visas šaubas tiek tulkotas par labu pacientiem. “Ir bijuši gadījumi, kad zāles nav tikušas laistas apgrozībā dēļ neatbilstībām specifikācijām, un tas atbilst ikvienam ražošanas procesam, kad ir noteikts procents ar produktu, kas tiek brāķēts drošības sistēmas ietvaros,” teikusi “Rigvir grupas” izpilddirektore.

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”, “Rigvir” neatkarīgā pārbaudē secināts, ka vīruss, kam būtu jācīnās ar vēža šūnām, šķidrumā ir daudz mazākā apjomā, nekā apsolījis ražotājs. ZVA pasūtītā pārbaude veikta neatkarīgā laboratorijā Lielbritānijā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.