Sākums » Farmācija » Uzņēmumu reģistrs reģistrē pirmdien iecelto “Olainfarm” padomi

Uzņēmumu reģistrs reģistrē pirmdien iecelto “Olainfarm” padomi

Izskatot vienu no saņemtajiem pieteikumiem, Uzņēmumu reģistrs (UR) pieņēmis lēmumu reģistrēt izmaiņas zāļu ražotāja AS “Olainfarm” valdes un padomes sastāvā, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Turpmāk “Olainfarm” padomi vadīs ekonomists Gundars Bērziņš, tās sastāvā iecelts arī Jānis Buks, kurš būs padomes priekšsēdētaja vietnieks, kā arī Kārlis Krastiņš, Andrejs Saveļjevs un Haralds Velmers. Šādā sastāvā padomi pirmdien, 1. aprīlī, iecēla akcionāri, kuriem kopumā pieder 61,5% akciju.

Savukārt jaunieceltā padome savā pirmajā sapulcē, kas notika pirmdien, uzreiz pēc jaunās padomes apstiprināšanas, lēma veikt izmaiņas “Olainfarm” valdē, proti, pašreizējo valdes locekli Ingu Krūkli mainīt pret Lauri Macijevski, kurš jau iepriekš bijis “Olainfarm” valdes loceklis.

UR saņēmis vēl divus pieteikumus. Pārējos divos pieteikumos un tiem pievienotajos dokumentos UR konstatējis trūkumus, kā rezultātā pieteiktās izmaiņas nav reģistrētas.

Iestādē uzsver – reģistrējot izmaiņas komercreģistrā, UR vērtē iesniegtos dokumentus savas kompetences ietvaros, ņemot vērā normatīvajos aktos noteikto un līdzšinējo iestādes praksi.

Vienlaikus iestādē norādīts, ka UR lēmumu pieņemšanas procesā nav tiesību vērtēt publiskajā telpā izplatīto informāciju, tomēr, ņemot vērā publiski izskanējušās šaubas par akcionāru sapulces tiesiskumu, UR informē, ka, lai akcionāru sapulcē pieņemtie lēmumi tiktu atzīti par spēkā neesošiem, akcionāriem ir tiesības vērsties Zemgales rajona tiesā ar attiecīgu prasības pieteikumu. Zemgales rajona tiesa kā specializēta pirmās instances tiesa speciālā tiesvedības kārtībā izskata lietas par kapitālsabiedrību dalībnieku sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem.

Komentējot bijušā “Olainfarm” padomes locekļa Mārtiņa Krieķa pausto, ka viņam ir liela pārliecība par UR atsevišķu personu korumpētības līmeni, UR norādīts, ka gadījumā, ja kādas personas rīcībā ir ziņas par kādas personas iespējamo korumpētību, iestāde aicina ar šo informāciju vērsties tiesībsargājošās iestādēs.

Kā aģentūrai LETA sacījis jaunās “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Bērziņš, “Olainfarm” padome izvirzījusi trīs galvenās prioritātes, tostarp ieviest un uzlabot uzņēmuma korporatīvo pārvaldību atbilstoši mūsdienu un pasaules labākajai praksei. Svarīgi, lai “Olainfarm” padome nodrošinātu visu akcionāru intereses un veicinātu uzņēmuma vērtības pieaugumu nākotnē.

Bērziņš norādījis, ka jaunā padome iecerējusi arī vēl spēcīgāk attīstīt “Olainfarm” produktu realizāciju un eksporta tirgu diversificēšanu, lai uzņēmums attīstītos arvien jaunos tirgos. Tāpat, jaunās padomes ieskatā, svarīgi sertificēt “Olainfarm” produkciju ārvalstu tirgos un attīstīt arvien jaunus produktus, piebildis Bērziņš.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.