Sākums » Farmācija » Vai aptieku plauktos būs arī dekoratīvā kosmētika?
Vai aptieku plauktos būs arī dekoratīvā kosmētika?

Vai aptieku plauktos būs arī dekoratīvā kosmētika?

Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē 12. martā Aptieku Attīstības biedrība izteica vēlmi pārdot aptiekās arī kosmētikas līdzekļus, tomēr diskusijā šī ideja viennozīmīgu atbalstu neguva.

Kā skaidroja Aptieku Attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs, tīkla “Euroaptieka” pārvaldošā uzņēmuma SIA “Europatieka farmācija” valdes loceklis Ronalds Drunka, patlaban Farmācijas likums ļauj aptiekām pārdot ķermeņa kopšanas līdzekļus, bet, viņaprāt, būtu korekti aptiekām ļaut tirgot arī kosmētikas līdzekļus.

Drunka skaidroja, ka šādas atļaujas došana sniegtu dažādus ieguvumus, tostarp palīdzētu lauku aptiekām saglabāt apgrozījumu, kā arī nodrošinātu pacientus ar profesionāļa konsultāciju.

Veselības ministrijas (VM) pārstāve Inese Kaupere uzsvēra, ka jebkuru jaunu funkciju veikšana nedrīkstētu aizēnot aptieku pamatfunkciju, proti, farmaceitiskās aprūpes sniegšanu. Aptieka ir veselības aprūpes sastāvdaļa, bet tā nedrīkst kļūt par veikalu, uzsvēra Kaupere. Viņa nepauda nedz atbalstu, nedz noraidījumu aptieku iecerei, tomēr vairākkārtīgi uzsvēra, ka jaunu funkciju veikšana nedrīkstētu aizēnot aptiekas galvenās funkcijas.

Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis Pēteris Apinis norādīja, ka biedrība lielos vilcienos neiebilst pret kosmētikas līdzekļu tirgošanu aptiekās, tomēr būtu jānosaka kādus produktus aptiekas drīkst tirgot, ņemot vērā, ka kosmētikas līdzekļos mēdz būt vielas, kas var kaitēt cilvēka veselībai.

Latvijas Farmācijas biedrības prezidente Dace Ķikute norādīja, ka farmaceiti jau tagad ir pārslogoti, jo viņu funkcijas ir ļoti plašas. Vēl vienas funkcijas ieviešana, pēc Ķikutes domām, varētu apdraudēt kvalitatīvu jau noteikto funkciju izpildi, turklāt kosmētikas pārdošana saistīta ar estētiku, kurā padomus farmaceits diez vai varēšot sniegt.

Ķikute norādīja, ka par šo jautājumu būtu jādiskutē, jo jau tagad farmaceiti ir pārslogoti, kā rezultātā biedrība nav apmierināta ar konsultāciju kvalitāti.

Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S) deleģēja par šo jautājumu diskutēt Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē, kur par dažādiem jautājumiem kopā diskutē nozares pārstāvji. VM informēja, ka šīs padomes sanāksme varētu norisināties aprīļa otrā pusē.

 

Aicinām portāla aptaujā paust savu viedokli par šo jautājumu!

 

12.03.2019

 

 

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.