Sākums » Farmācija » Vakcinācija pret vējbakām izraisa saslimšanu ar rozi
Vakcinācija pret vējbakām izraisa saslimšanu ar rozi

Vakcinācija pret vējbakām izraisa saslimšanu ar rozi

2005. gadā – trīs gadus pirms vējbaku vakcīnas iekļaušanas Latvijas bērnu imunizācijas kalendārā – dažādos starptautiskos, ekspertu recenzētos medicīnas žurnālos publicēti raksti par vējbaku vakcinācijas epidemioloģisko saikni ar rozes izplatību. Dažādi ieguvumu-zaudējumu aprēķini, kas tikuši izmantoti kā pamatojums vispārējās vējbaku vakcinācijas ieviešanai ASV, sastādīti, neņemot vērā ne vakcīnas blaknes, ne vējbaku ciešo saistību ar rozi, raksta portāls www.atklajumi.lv.

Atbilstoši jaunākajiem pētījumiem, imunitātes saglabāšanās ir atkarīga nevis no asimptomātiskās endogēnās reaktivizācijas, bet regulāra, ārēja kontakta ar t.s. “mežonīgajiem” Varicella zoster (VZ) vīrusa celmiem. Tā kā galvenie VZ izplatītāji ir mazi bērni, mūsdienu modernajā rietumu sabiedrībā, kur bērni, uzsākot patstāvīgas dzīves gaitas, atstāj vecāku mājas un vecvecāki ar mazbērniem tiekas pāris reižu gadā, imunitātes kritums vecu cilvēku vidū ir neizbēgams. Taču, ieviešot vispārēju bērnu imunizāciju, pieaugušo iespējas papildināt savas antivielas tuvojas nullei un no tā izriet neizbēgamais – katastrofāls pieaugums saslimšanai ar rozi.

ASV telekompānijas ABC 2012. gada nogalē sagatavots sižets liecina, ka rozes gadījumu skaits katastrofāli pieaug valsts augstākajās mācību iestādēs.

Zinātnieki lēš, ka, saglabājot vispārējo vējbaku vakcināciju, saslimšana ar rozi ASV pieaugs vismaz vēl 50 gadus, ārstēšanas izmaksām sasniedzot 4,1 miljardu dolāru.

Vairāk par pētījumiem šajā jomā, kā arī jaunākos datus un avotus atradīsit šeit: http://www.atklajumi.lv/veseliba-medicina/sadalas/medikamenti-vakcinas/840-vakcinacija-pret-vejbakam-izraisa-rozes-epidemiju-asv-vai-gadisim-kad-ta-saksies-latvija

www.farmacija-mic.lv

4 komentāri

  1. Laikam izglītība par zemu-arī nesapratu mehānisma principu. To, ka imumnitāte veciem ļaudīm krīt sapratu, bet kāds sakars ar vakcināciju bērniem…?

  2. Darels garām ejot

    No sākuma ilgi domāju un nekā nevarēju saprast, kāds sakars vējbaku izraisošajam vīrusam ar streptokoku izraisīto rozi. Varbūt kompetentā redakcija varētu precizēt, vai tā gadījumā nav jostas roze, ko izraisa herpess vīrusi un kas radniecīgi vējbaku izraisītājiem?

  3. Vējbaku vakcīna patiesi ir viena vakcīna, kurai Latvijas valsts šķiež dārgo naudu, par kuru varētu kaut vai ārstēt smagi slimus bērnus.

  4. Praksē gan ārsti rozi sūta ārstēt pie tantiņām un vārdotājiem! 🙂

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*