Sākums » Farmācija » Vakcināciju pret Covid-19 Latvijā kursos apguvuši 46 farmaceiti
Vakcināciju pret Covid-19 Latvijā kursos apguvuši 46 farmaceiti

Vakcināciju pret Covid-19 Latvijā kursos apguvuši 46 farmaceiti

Līdz šim farmaceitu vakcinācijas pret Covid-19 apmācību teorētisko un praktisko kursu, ko nodrošināja Rīgas Stradiņa universitāte, ir apguvuši 46 farmaceiti no nedaudz vairāk nekā desmit aptieku uzņēmumiem, nacionālai informācijas aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) prezidente Dace Ķikute.

Vakcinācijas pakalpojuma sniegšana aptiekā ir brīvprātīga. LFB prezidente pieļauj, ka tā tiks sākta pakāpeniski.

Komentējot iespējas sākt vakcināciju pret Covid-19 aptiekās, LFB savas kompetences apmēros informē, ka pirmais nosacījums, lai aptieka varētu sniegt šādu pakalpojumu ir obligātas apmācības farmaceitam. Tāpat vakcinēšanas pakalpojums jāsniedz atbilstoši Covid-19 Vakcinācijas rokasgrāmatas prasībām, bet vakcinēšanas telpa vai vieta jāiekārto, kā noteikts Ministru kabineta “Vakcinācijas noteikumos”.

14.decembrī valdība lēma, ka vakcinācijas veicināšanas nolūkā Latvijā, līdzīgi kā citās valstīs, vakcinācijā pret Covid-19 varēs iesaistīties arī farmaceiti. Veselības ministrijas skatījumā tas ļaus iedzīvotājiem vēl ērtāk un ātrāk saņemt vakcīnu pret Covid-19.

Plānots, ka vakcinācijā aptiekas iesaistīsies brīvprātīgi, ņemot vērā to iespējas nodrošināt pakalpojuma sniegšanai atbilstošas telpas un nosacījumus. Farmaceitiem, kuri iesaistīsies vakcinācijas pret Covid-19 procesā, tiks nodrošināta papildu apmācība, līdzīgi kā tas notika citiem vakcinācijas veicējiem.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.