Sākums » Jaunākie raksti » Valdība lems par medicīnas ierīču ziedošanu Ukrainai
Valdība lems par medicīnas ierīču ziedošanu Ukrainai

Valdība lems par medicīnas ierīču ziedošanu Ukrainai

Valdība šodien, 21. martā, vērtēs Veselības ministrijas (VM) ieceri ziedot Ukrainai medicīniskās ierīces 297 861 eiro vērtībā.

Kā teikts VM izstrādātajā rīkojuma projektā, ministrijā tika saņemta Ukrainas vēstniecības Latvijā vēstule ar lūgumu ziedot medicīniskās ierīces Ukrainas Veselības ministrijai, lai nodrošinātu savlaicīgas medicīniskās palīdzības sniegšanu Krievijas izraisītā bruņotā konflikta Ukrainā cietušajiem.

Lai nodrošinātu racionālu Covid-19 starptautiskās palīdzības ietvaros saņemto ziedojumu izlietojumu uzraudzību un ar to saistīto problēmu izzināšanu un risināšanu, VM tika izveidota darba grupa. Tā, izvērtējot esošo situāciju, kā arī, ņemot vērā Covid-19 pandēmijas laikā izveidotos materiālo rezervju krājumus, vērtēja iespēju nodot Ukrainai tās medicīniskās ierīces, kuras Latvijas valsts saņēma ziedojumu ietvaros.

Plānots, ka VM ziedos 278 perfūzijas šļirces sūkņa aprīkojumus, 45 mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas ar neinvazīvu funkciju, desmit perfūzijas sistēmu stacijas, četras atsūknēšanas ierīces, vienu ventilatora un elpošanas cauruļu komplektu un vienu pacienta vitālo parametru monitora staciju, kas savienojama ar desmit vitālo parametru monitoriem.

VM norāda, ka šo medicīnas ierīču nodošana šobrīd tieši neietekmē materiālo rezervju krājumus valstī.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*