Sākums » E-veselība » Valdība pilnveido E-veselības noteikumus
Valdība pilnveido E-veselības noteikumus

Valdība pilnveido E-veselības noteikumus

Šodien, 22.maijā Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināts Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz grozījumus  E-veselības lietošanas noteikumos, lai mediķi un sabiedrība varētu jūtami efektīvāk izmantot šo vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu, ziņo VM.

Ņemot vērā veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu, grozījumi nosaka, ka no nākamā gada E-veselībā būs pieejama informācija par personas apdrošināšanas statusu un tiesībām saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību.

Tāpat precizēts termiņš, kādā stacionārajai ārstniecības iestādei ir pienākums nodrošināt izraksta-epikrīzes sagatavošanu E-veselības sistēmā. Paredzēts, ka izraksts-epikrīze E-veselībā jāievada nekavējoties, bet ne vēlāk kā 5 darba dienu laikā pēc pacienta izrakstīšanas no stacionārās ārstniecības iestādes. Priekšlikumu mazināt termiņu ieteica ģimenes ārsti, jo šīs informācijas pēc iespējas ātrāka esamība ir būtiska turpmākajā pacienta ārstēšanas procesā.

Grozījumos iestrādāti arī papildinājumi e-nosūtījumam. No 2019.gada 1.janvāra e-nosūtījums tiks papildināts ar speciālajām atzīmēm, kas būtiskas pacienta ārstēšanas organizēšanai, piemēram, atsevišķs lauks, lai norādītu nepieciešamā veselības aprūpes pakalpojuma steidzamību, vai, ka nosūtījums izsniegts “dinamiskajai novērošanai”.

Tāpat paredzēts, ka ārstniecības iestādei ir tiesības noformēt nosūtījumu uz veidlapas, ja E-veselībā rastos tehniski traucējumi, bet pacientam veselības aprūpes pakalpojumu nepieciešams steidzami saņemt.

Noteikumu projekts paredz, ka līdz 2021.gada 31.decembrim pacientam, klātienē iesniedzot NVD iesniegumu vai nosūtot pa pastu pilnvaru, kuras paraksta īstumu apliecinājis notārs, ir tiesības pilnvarot citu personu apstrādāt E-veselības sistēmā pieejamos datus pacienta vietā.

Savukārt no 2022.gada datiem E-veselībā varēs piekļūt,- tikai izmantojot kvalificētus personas elektroniskās identifikācijas līdzekļus piemēram, e-ID karti. Saskaņā ar sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Personu apliecinošo dokumentu likumā” no 2022.gada 1.janvāra. e-ID karte noteikta kā prioritārs personas apliecinošo dokuments.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*