Sākums » Farmācija » Valdība vērtēs ieceri pārdalīt 1,7 mlj eiro kompensējamo zāļu kompensāciju palielināšanai
Valdība vērtēs ieceri pārdalīt 1,7 mlj eiro kompensējamo zāļu kompensāciju palielināšanai

Valdība vērtēs ieceri pārdalīt 1,7 mlj eiro kompensējamo zāļu kompensāciju palielināšanai

Valdība šodien, 26. martā, vērtēs Veselības ministrijas (VM) rīkojuma projektu, kas paredz pārdalīt 1,7 miljonus eiro kompensējamo zāļu kompensāciju apmēra palielināšanai no 50% uz 75%, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Ministrija norāda, ka šobrīd iedzīvotāji nevar atļauties iegādāties visus vai daļu tiem nepieciešamo medikamentu un tas rada novēršamus hospitalizācijas gadījumus, izdevumus slimnīcās, novēršamu mirstību.

VM rīcībā esošie dati liecina, ka 28,4% iedzīvotāju pēdējos gados Latvijā aizvien izjutuši finansiālas grūtības iegādāties ārsta parakstītos kompensējamos medikamentus, savukārt 45,8% iedzīvotāju atzīst, ka bijuši spiesti iegādāties tikai daļu no kompensējamām zālēm, jo līdzmaksājuma summa par zālēm bijusi pārāk augsta. Arī interneta aptaujas liecinot, ka kompensējamo zāļu izmaksas Latvijā ir ļoti augstas un kompensējamo zāļu iegāde iedzīvotājiem veido salīdzinoši lielus izdevumus no kopējā ikdienas budžeta.

Vienlaikus zāļu patēriņa dati liecina, ka Latvijā biežāk sastopamajās zāļu grupās zāļu patēriņš ir mazāks nekā Lietuvā un Igaunijā, savukārt izdevumi par zāļu iegādi ir lielāki, kas norāda uz vidēji augstākām zāļu cenām iedzīvotājiem.

Rīkojums paredz apropriācijas pārdali 2024. gadam no budžeta resora programmas “Veselības aprūpes pasākumu īstenošana”, lai nodrošinātu kompensācijas apmēra palielināšanu jau no šī gada 1. jūlija.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*