Sākums » E-veselība » Valsts kontroli aicina izvērtēt par e-veselības izstrādi atbildīgo amatpersonu atbildību

Valsts kontroli aicina izvērtēt par e-veselības izstrādi atbildīgo amatpersonu atbildību

Saeimas komisijas aicinās Valsts kontroli (VK), piesaistot ekspertus, divu mēnešu laikā izvērtēt par e-veselības sistēmas izstrādi atbildīgo amatpersonu atbildību, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA. Tā šodien, 21. februārī, lēmuši Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas, kā arī Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti.

Deputāti vienojušies, ka jāizvērtē, kas noticis e-veselības izstrādes laikā, un vai ir amatpersonas, kurām būtu par rezultātu jāuzņemas atbildība.

Vienīgais deputāts, kurš iebildis pret šādu aicinājumu, bijis Artuss Kaimiņš, kurš uzskata, ka šāda VK rīcība nedos nepieciešamo rezultātu, tāpēc aicinājis piešķirt VK iespēju ne tikai izvērtēt notikumus, bet arī saukt cilvēkus pie atbildības.

Kaimiņš sēdes laikā aicinājis Ministru prezidentu Māri Kučinski izdarīt politisko spiedienu uz Saeimas deputātiem, lai aktualizētu likumprojektu par VK pilnvaru paplašināšanu virzību, jo patlaban projekts jau labu laiku iestrēdzis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā.

Arī valsts kontroliere Elita Krūmiņa, kura jau iepriekš paudusi neapmierinātību ar likumprojekta virzību, aicinājusi deputātus neaizmirst šos grozījumus.

Krūmiņa jau iepriekš paudusi, ka neredz šķēršļus likumprojekta atbalstīšanai trešajā lasījumā, ja tas jau ir atbalstīts divos, vienlaikus atzīstot, ka kavēšanās, iespējams, notiek, jo nav vēlmes šādas pilnvaras VK piešķirt.

Krūmiņa ir pārliecināta, ka likumprojekta pieņemšana ir visas sabiedrības interesēs.

Kā ziņots, Saeima 2016.gada 22.decembrī otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts kontroles likumā, kas paredz paplašināt VK pilnvaras zaudējumu piedziņas jomā. Proti, ja revīzijās tiks konstatēta pretlikumīga rīcība, kas valstij radījusi zaudējumus, VK būs tiesības sākt zaudējumu piedziņas procesu pret vainīgajām amatpersonām. Sākotnēji zaudējumu piedziņas pienākums būs revidējamajai vienībai, bet, ja tā neveiks nepieciešamās darbības, tad iesaistīsies VK, kura izdos administratīvo aktu par zaudējumu piedziņu. Apsūdzētajām amatpersonām būs tiesības pārsūdzēt to tiesā, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*