Sākums » E-veselība » Valsts kontroliere e-veselības problēmās vaino neefektīvu projektu vadību un VM uzraudzības trūkumu
Valsts kontroliere e-veselības problēmās vaino neefektīvu projektu vadību un VM uzraudzības trūkumu

Valsts kontroliere e-veselības problēmās vaino neefektīvu projektu vadību un VM uzraudzības trūkumu

Latvijā ar e-veselības sistēmas ieviešanu nav veicies “absolūti neefektīvas” projektu vadības dēļ, tāpat projektam bijusi nepietiekama uzraudzība no Veselības ministrijas (VM) puses, šodien Saeimas komisiju kopsēdē paudusi valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Kā ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA, Krūmiņa norādījusi, ka projekta ieviešanas procesā nebija definētas nozares prasības, tika iesaistīti vairāki izstrādātāji, notika liela kadru mainība un, iespējams, bijis arī darbinieku kompetences trūkums. Arī ieviešanas termiņš bijis pārāk ilgs. Tāpat grūti ar e-veselības sistēmu gājis, jo tika nolemts sistēmu īstenot uzreiz, nevis pakāpeniski, kā tas bijis, piemēram, Igaunijā.

Vienlaikus kontroliere uzsvērusi, ka Latvijai būtu jāmācās no e-veselības sistēmas un citu lielo projektu īstenošanas, jo e-veselība neesot vienīgais problemātiskais projekts Latvijā, problēma esot lielo projektu vadībā kopumā.

Krūmiņa ieteikusi valstij domāt par atsevišķas lielo projektu vadības grupas izveidi, lai turpmāk e-veselībai līdzīgus projektus varētu novadīt profesionāli.

Pēc Krūmiņas paustā, e-veselības sistēma ir ieviesta, tomēr ar to nepietiek, jo patlaban tā nenes visus labumus, ko tā varētu sniegt. E-veselības sistēmas lietojamība nav liela, kas esot saistīts ar to, ka e-veselības projekta par prasību tika izvirzīta izveidošana, nevis lietošana.

Kā ziņots, Ministru prezidents Māris Kučinskis paziņojis, ka pārliecināsies par e-veselības sistēmas gatavību e-nosūtījuma ieviešanai.

E-veselības sistēmas lietošanai kļūstot par obligātu šī gada 1. janvārī, uz problēmām sistēmas darbībā norādīja vairākas Latvijas medicīnas iestādes, ģimenes ārsti un aptiekas. Savukārt Nacionālais veselības dienests uzsvēra, ka traucējumi e-veselībā ir īslaicīgi.

Patlaban, salīdzinot ar situāciju līdz janvāra vidum, e-veselības sistēmas darbība ir būtiski uzlabota un tā strādā stabili, uzsver VM.

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. VM melo – sistēma nestrādā stabili!
    Kaut vai šodien – nevaru atprečot Toujeo,jo izmet sarkanu textu,ko šo medikamentu vairs nekompensē! Nu bet kompensē taču!
    nevaru elektronizēt 19.decembrī izrakstītu recepti,atkal sarkani burti – deriguma term. neatbilstot MK noteikumiem! Nu bet atbilst taču!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*