Sākums » Jaunākie raksti » Valsts prezidents: kvalitatīva un pieejama veselības aprūpe ir pamats, lai sabiedrība justos droši un uzticētos valstij

Valsts prezidents: kvalitatīva un pieejama veselības aprūpe ir pamats, lai sabiedrība justos droši un uzticētos valstij

13.oktobrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri, lai pārrunātu Veselības ministrijas 2024.gada valsts budžeta prioritātes, finanšu situāciju veselības aprūpes iestādēs, paliatīvās aprūpes jautājumus, kā arī kompensējamo medikamentu cenu politiku.

Tikšanās laikā Valsts prezidents pauda pārliecību, ka kvalitatīva un pieejama veselības aprūpe ir pamats, lai sabiedrība justos droši un uzticētos valstij. Tādēļ ir īpaši būtiski, ka viena no nākamā gada budžeta prioritātēm ir veselības joma.

“Nozares finansējums ilgstoši ir bijis nepietiekams. Piemēram, jau ierasti katra gada otrajā pusē bieži aktualizējas jautājums, ka slimnīcām nav pietiekami finanšu resursi plānoto veselības pakalpojumu sniegšanai, bieži vien situācijas ir kritiskas arī reģionos. Ir nepieciešams strādāt, lai uzlabotu veselības nozares finansēšanas modeli ilgtermiņā,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Sarunā Valsts prezidents vērsa uzmanību arī uz vairākiem praktiskiem problēmjautājumiem, kas aktualizēti gan Valsts prezidenta reģionālajās vizītēs, gan tikšanās reizēs ar sabiedriskajām organizācijām. Piemēram, attiecībā uz kritisko situāciju kompensējamo medikamentu jomā, tai skaitā reto un neārstējamo slimību gadījumos, kā arī pieaugošo nepieciešamību nodrošināt pieejamākus paliatīvās aprūpes pakalpojumus.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*