Sākums » Farmācija » Veic valproātu drošuma atkārtotu vērtēšanu

Veic valproātu drošuma atkārtotu vērtēšanu

Šodien, 26. septembrī, pirmo reizi zāļu drošuma pārvērtēšanas ietvaros Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) rīko publisku noklausīšanos par pacientu pieredzi, lietojot zāles, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Publiskā noklausīšanās tiek organizēta, lai uzklausītu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pacientu un veselības aprūpes speciālistu pieredzi par epilepsijas un citu nervu sistēmas slimību ārstēšanai paredzētu valproātu saturošu zāļu lietošanu un ņemtu to vērā šo zāļu drošuma pārvērtēšanas ietvaros. Publiskā noklausīšanās pieejama EMA tīmekļa vietnes www.ema.europa.eu sadaļā “Find medicine” > “Human medicines” > “Referrals” > “Public hearing”.

EMA Farmakovigilances riska vērtēšanas komiteja (PRAC) pašlaik veic valproātu saturošu zāļu drošuma atkārtotu vērtēšanu saistībā ar šo zāļu lietošanu reproduktīva vecuma sievietēm un meitenēm. Valproāti saistīti ar iedzimtu defektu un attīstības traucējumu rašanās risku bērnam, ja intrauterīnā posmā viņš bijis pakļauts to ietekmei, skaidro ZVA.

Tiklīdz beigsies minēto zāļu pārvērtēšana, tiks izstrādāti visā ES piemērojami ieteikumi, ar kuriem tiks iepazīstināti veselības aprūpes speciālisti un pacienti, lai nodrošinātu atbilstošu un drošu medikamentu lietošanu. Šie ieteikumi tiks publicēti arī ZVA tīmekļa vietnē www.zva.gov.lv.

Kamēr tiek veikta vērtēšana, pacientiem, kam parakstītas valproātu saturošas zāles un ir bažas par turpmāku šo zāļu lietošanu, jāapspriežas ar savu ārstu. Šo zāļu lietošanu nedrīkst pārtraukt bez konsultēšanās ar speciālistu, uzsver ZVA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.