Sākums » E-veselība » Veselības inspekcija savās pārbaudēs sola ņemt vērā e-veselības sistēmas tehniskos traucējumus
Veselības inspekcija savās pārbaudēs sola ņemt vērā e-veselības sistēmas tehniskos traucējumus

Veselības inspekcija savās pārbaudēs sola ņemt vērā e-veselības sistēmas tehniskos traucējumus

Veselības inspekcija (VI) informē, ka veicot pārbaudes savas kompetences ietvaros, tiks ņemti vērā E-veselības sistēmā novērotie tehniskie traucējumi, kas ārstniecības personām, speciālistiem un pacientiem radīja neērtības, izrakstot receptes un darbnespējas lapas.

VI informē, ka atbilstoši Ministru kabineta 2005.gada 8.marta noteikumu Nr.175 „Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī  recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi” 29.punktam, ja receptes izrakstīšana veselības informācijas sistēmā nav iespējama tehnisku iemeslu dēļ, tā tiek izrakstīta uz noteikta parauga veidlapas. Šīs receptes ievade E-veselības sistēmā tiek veikta aptiekā, tiklīdz tas ir iespējams.

Savukārt, saskaņā ar Ministru kabineta 2001.gada 3.aprīļa noteikumu Nr.152 „Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” 20.punktu, ja tehnisku iemeslu dēļ darbnespējas lapu veselības informācijas sistēmā nav iespējams reģistrēt darbnespējas perioda pirmajā dienā, par kuru izsniegta darbnespējas lapa, to reģistrē nākamo piecu darbdienu laikā. Kā norāda Nacionālais veselības dienests, šādos gadījumos ārsts veic atzīmi par tehniskajiem traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atver e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

 

www.farmacija-mic.lv

2 komentāri

  1. Vi protams darīs savu darbu. Mēs, farmaceiti maksāsim par pārkāpumu, saņemsim sodus, jo nebūs laikā elektronizētas receptes.
    Jautājums LFB u.c. likumdevējiem- kādēļ ārstiem ir atļauts izrakstīt papīra receptes, bet lūk farmaceitiem ir jābūt kā muļķīšiem un viņu vietā jāveic viņu darbs, pie tam bez maksas! Ja ārsiem ir pielaides, tad lūdzu arī farmaceitiem. Lai aptiekā vienlaicīgi pastāv arī papīra receptes uz psihotropajām zālēm un KZ.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*