Sākums » E-veselība » Veselības IT uzņēmumi ieviesīs savu e-veselības portālu iedzīvotājiem
Veselības IT uzņēmumi ieviesīs savu e-veselības portālu iedzīvotājiem

Veselības IT uzņēmumi ieviesīs savu e-veselības portālu iedzīvotājiem

E-veselības nozares informācijas tehmoloģiju (IT) izstrādātāji SIA “Blue Bridge Technologies” un SIA “Meditec” ir vienojušies sadarboties, lai 2019. gadā palaistu Latvijas iedzīvotājiem paredzētu vienotu portālu “Tava eVeselība”. Jaunās e-veselības sistēmas pilnveidē uzņēmumi tuvāko trīs gadu laikā plāno investēt teju miljonu eiro.

Līdz šim SIA “Meditec” ir veiksmīgi izveidojis pacientu portālu eveselibaspunkts.lv, savukārt SIA “Blue Bridge Technologies” savu sistēmu – piearsta.lv. Abi portāli jau šobrīd vairāk nekā 80 000 lietotāju nodrošina ērtus, funkcionālus un viegli lietojamus e-pakalpojumus medicīnas iestādēs, ziņo uzņēmumu pārstāvji. Lai izveidotu digitālu, pārdomātu un lietotājiem draudzīgu veselības aprūpes sistēmu, kas arī ievērojami samazinātu ambulatorās rindas uz valsts pakalpojumiem, uzņēmumi sadarbosies un turpmāk nozares attīstību veidos zem vienota nosaukuma “Tava eVeselība”.

“Mums ir vairāk nekā 20 gadu pieredze e-veselības risinājumu izstrādē, kas ļauj ne vien attīstīt veiksmīgus IT risinājumus, bet ir devusi arī plašu izpratni par pacientu vajadzībām. Līdz šim abi uzņēmumi Latvijas e-veselības izstrādē un pilnveidē ir ieguldījuši vairāk nekā 5 miljonus eiro. Mums ir kopīgs mērķis un viens no veidiem, kā turpināt izaugsmi, ir sadarbība, tādēļ esam dibinājuši SIA “Tava eVeselība”. Kamēr valsts e-veselības sistēmā šobrīd faktiski darbojas tikai divas funkcijas – e-recepte un e-darba nespējas lapa, privātajā sektorā varam piedāvāt gatavu, cilvēkiem saprotamu un viegli izmantojamu e-veselības sistēmu,” skaidro Jānis Rancāns, SIA “Blue Bridge Technologies” valdes priekšsēdētājs.

Kā norāda Mārtiņš Sils, SIA “Meditec” valdes priekšsēdētājs, “Tava eVeselība” pacientu un medicīnas iestāžu rokās nonāks 2019. gadā. Portāls spēs piedāvāt tādas funkcijas kā e-pieraksts pie vairāk nekā 6000 ārstu no 300 veselības iestādēm, e-receptes, e-darba nespējas lapas, izrakstus, vakcinācijas žurnālu, iespēju apmaksāt veselības pakalpojumus, izmaksas deklarēt Valsts ieņēmumu dienestā un vēl daudzas citas, kuras valsts e-veselība vēl tikai būvē vai paredz nodrošināt.

Rancāns skaidro, ka, lai gan kopumā situācija ar valsts e-veselības sistēmu ir būtiski uzlabojusies, lai tā praktiski funkcionētu, daudzi procesi valstij joprojām būtu jānodod privātajiem uzņēmumiem, kuri jautājumus risina operatīvāk un efektīvāk.

Arī M.Sils norāda, ka, lai gan komunikācija un sadarbība ar Veselības ministriju un Nacionālo veselības dienestu ir uzlabojusies, redzams, ka tempi, kādā tuvākajā nākotnē e-veselības pieejamību iespējams attīstīt, ir nesalīdzināmi – “kamēr privātajā sektorā braucam velomaratonā, valsts izvēlas izgudrot vēl vienu riteni”. “Perspektīvas ir milzīgas un, tikai sadarbojoties nozares labākajiem speciālistiem, varam izveidot pacientiem ērtāko risinājumu. Ceram, ka mūsu pieredze un sasniegumi kļūs interesanti arī valsts sektoram,” paziņojumā presei pauž M. Sils.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*