Sākums » Farmācija » Veselības ministre L.Meņģelsone darba vizītē apmeklē “Olainfarm”

Veselības ministre L.Meņģelsone darba vizītē apmeklē “Olainfarm”

Jūnija sākumā veselības ministre Līga Meņģelsone darba vizītē apmeklēja AS “Olainfarm”, lai pārrunātu veselības aprūpes finansējumu, medikamentu pieejamību, klīnisko farmaceitu lomu veselības aprūpes sistēmā. Ministre iepazinās ar uzņēmuma darbību, attīstības mērķiem, kā arī investīciju projektiem.

“Augstu vērtēju “Olainfarm” ieguldījumu ekonomikā, zinātnē un arī sabiedrības veselības veicināšanā. Mūsu kopīgs uzdevums ir veidot un attīstīt Latvijas veselības aprūpes sistēmu, lai tā spētu nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumos visos tās posmos. Līdztekus uzlabojumiem ambulatoro pakalpojumu pieejamībā, ģimenes ārstu sistēmas stiprināšanai un slimnīcu tīkla attīstībai, ir ļoti svarīgi celt arī farmaceitu profesijas prestižu sabiedrībā un nozīmi veselības aprūpē, jo šie speciālisti ir tie, kuri ar savām zināšanām un kompetencēm pacientiem bieži kalpo kā pirmais atbalsts un padomdevējs. Te es redzu lielu potenciālu sadarbībai arī ar farmācijas uzņēmumiem – gan veidojot interesi apgūt zināšanas farmācijā, gan atbalstot studentus, kuri jau šo profesionālo ceļu izvēlējušies,” tikšanās laikā uzsvēra veselības ministre Līga Meņģelsone.

AS “Olainfarm” produktu portfelī ir 60 gatavo zāļu formu, 25 aktīvās farmaceitiskās vielas un vairāk nekā 20 starpproduktu. Šobrīd uzņēmumam izstrādē ir aptuveni 50 gatavās zāļu formas, bet medikamentu reģistrācijas process notiek vismaz 10 jaunos tirgos.

AS “Olainfarm” aktīvi strādā pie jaunu produktu reģistrācijas Eiropas tirgos, tāpēc puses pārrunāja arī nepieciešamos uzlabojumus sadarbības mehānismos, lai Latvijas ražotājiem medikamentu reģistrācijas process noritētu raitāk. Uzņēmuma tuvākās piecgades plāni ietver iekļūšanu Eiropas TOP 10 farmācijas uzņēmumu vidū attiecīgās produktu kategorijās.

Tika apspriesta nepieciešamība Valsts civilās aizsardzības plānā iekļaut konkrētus mehānismus un instrumentus attiecībā uz valsts zāļu rezervju veidošanu un uzturēšanu, lai nodrošinātu pacientiem medikamentu pieejamību ārkārtas situācijās, kad varētu būt traucētas regulārās piegādes.

Tikšanās laikā puses pārrunāja arī farmaceitu nozīmīgumu un lomu veselības aprūpes sistēmas pilnvērtīgā funkcionēšanā un nepieciešamību atbalstīt jauno farmaceitu izglītības procesu, kopīgiem spēkiem ceļot profesijas prestižu un vērtību sabiedrībā, jo tieši farmaceiti bieži ir pirmais kontaktpunkts pacientiem. Tāpat sarunā tika aktualizēti darbaspēka un kvalificētu speciālistu pieejamības jautājumi, ņemot vērā gan demogrāfiskās tendences, gan arī izglītības sistēmas spēju reaģēt un sagatavot tirgū nepieciešamos speciālistus. Lai skolēniem radītu interesi par ķīmijas apguvi, AS “Olainfarm” topošu ķīmijas pedagogu atbalstam tuvākajos piecos gados investēs 75 000 eiro, pasniedzot īpašas stipendijas. Tāpat uzņēmums sadarbībā ar RSU Absolventu asociāciju jau 13 gadus pasniedz stipendijas farmācijas studentiem, kā arī sadarbojas ar citām izglītības iestādēm, lai veicinātu un atbalstītu interesi un ķīmijas apguvi.

Avots: LETA, Olainfarm

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*